Ikea w Lublinie
Ikea w Lublinie

Mimo pozwolenia na budowę swojego sklepu i galerii handlowej firma Inter Ikea Centre Group Poland nie ma jeszcze zgody w sprawie budowy dróg wokół obiektu Ikea w Lublinie – informuje Dziennik Wschodni. Lubelski Urząd Wojewódzki przedłużył bowiem postępowanie w tej sprawie

Jak informuje gazeta, budowie dróg wokół centrum handlowego sprzeciwiają się mieszkańcy ul. Nastowskiej. Według planów nowa jezdnia została wytyczona częściowo na ich działkach, ale właściciele terenów nie chcą się zgodzić na wywłaszczenia. Tym samym chcą, by projekt budowy został zmieniony. Według Dziennika Zachodniego zaskarżyli nawet pozytywną decyzją ratusza w tej sprawie.

Wojewoda zobowiązał inwestora do przedłożenia dodatkowych dokumentów i wyjaśnień, które – jak ustaliła redakcja Retailnet – są obecnie kompletowane. Wymagane jest także, by Inter Ikea Centre Group zajęła stanowisko w sprawie zarzutów mieszkańców. Według wojewody obecnie nie mogą zapaść żadne decyzje związane z budową dróg. Wojewoda przedłużył też terminy rozpatrzenia odwołań.

Według ratusza poprowadzenie dróg w inny sposób jest niemożliwe, w związku z zapisami zamieszczonymi w planie zagospodarowania przestrzennego. Inter Ikea Centre Group Poland zapowiada, że prace nad obiektem rozpoczną się jeszcze w tym roku, ale trudno jest określić termin zakończenia budowy.

W CH Ikea w Lublinie znajdą się sklepy m.in. marek: Tesco, Smyk Megastore, RTV Euro AGD, Reserved, Cropp, Mohito, House, Sinsay oraz Home&You, a także kantor, kwiaciarnia, biuro podróży Itaka, restauracja Olimp, Rossmann i apteka Dr Zdrowie.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Tworzy, rozwija i zarządza lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep Ikea. Obecnie firma jest właścicielem i zarządza 8 parkami i centrami handlowymi (łącznie z Wola Park), zlokalizowanymi w największych miastach: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.