Galeria Piła

Jak już informowaliśmy, Rank Progress przygotowuje się do sprzedaży kilku swoich obiektów handlowych. Zarząd spółki poinformował, że aktualnie przeprowadza badanie due diligence

W planach spółki jest zbycie obiektów handlowych m.in. w Świdnicy, Grudziądzu i Chojnicach. Pomimo trudnej sytuacji finansowej spółki na koniec 2013 roku firmie udało się zgromadzić środki na wykup obligacji wartych 55 mln zł i – jak poinformował zarząd – powraca temat rozmów z potencjalnymi nabywcami centrów handlowych należących do Rank Progress.

– Negocjacje dotyczące sprzedaży pakietu obiektów należących do portfolio spółki są prowadzone już od kilku miesięcy. Centra Rank Progress SA – Galeria Świdnicka, Brama Pomorza oraz Pasaż Wiślany – są bardzo dobrze skomercjalizowane, a dodatkowo wpisane w potrzeby lokalnych społeczności, dzięki czemu generują wysokie przychody. Jeżeli zaś chodzi o Pogodne Centrum, to na kilka miesięcy przed otwarciem poziom komercjalizacji sięga prawie 100 proc. Wszystko to sprawia, że obiekty Rank Progress wzbudzają duże zainteresowanie wśród potencjalnych kupców – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Łukasz Gruszczyński, Rank Progress SA.

Wartość księgowa wszystkich czterech inwestycji, jak dowiedziała się redakcja Retailnet, wynosi 276,3 mln zł.

– Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami – dwa podmioty są zainteresowane zakupem Galerii Świdnickiej i Bramy Pomorza w Lipienicach k. Chojnic, a kolejne dwa – Pasażem Wiślanym w Grudziądzu i Pogodnym Centrum w Oleśnicy, którego budowa dobiega już końca. Kilka podmiotów jest również zainteresowane zakupem wszystkich czterech obiektów – podkreśla Łukasz Gruszczyński.

Rank Progress SA specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji obiektów handlowych z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż, a pozyskane środki reinwestuje w kolejne inwestycje.