Salon Desigual
Salon Desigual, fot. Desigual

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku zostanie otwarty w naszym kraju pierwszy regularny salon sprzedaży popularnej marki Desigual. Sklep odzieżowy znajdzie się w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie. Salon będzie zlokalizowany na pierwszym piętrze obiektu w pasażu Wisła i zajmie powierzchnię 234 mkw.

Do tej pory na polskim rynku działają trzy salony outletowe tej firmy. Wszystkie znajdują się w centrach wyprzedażowych Factory – w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu. Polscy klienci mogli więc kupić wyłącznie produkty z poprzednich kolekcji po znacznie obniżonych cenach. W nowym salonie w CH Arkadia znajdzie się odzież w aktualnych kolekcji.

Desigual to marka klasy premium oferująca odzież dla kobiet i mężczyzn, ale także dzieci. W naszym kraju brand zdecydowanie jest bardziej popularny wśród kobiet. Desigual to hiszpańska marka, która powstała w 1984 roku. Jej założycielem jest Thomas Meyer. Znakiem rozpoznawczym brandu są wielokolorowe ubrania i dodatki. Projektanci brandu łączą odważnie kolory, tworząc często bardzo kontrastowe wzory, obok których nie da się przejść obojętnie. Marka ta słynie z patchworkowych wzorów, wykorzystania haftów oraz różnego typu innych nietypowych zdobień dla marek sieciowych.

Brand wśród kobiet szczególnie ceniony jest za patchworkowe sukienki i multikolorowe płaszcze. W swojej ofercie posiada także bluzki, t-shirty, spodnie materiałowe i jeansowe, kurtki, a także dodatki – bardzo zdobione obuwie czy torebki, a także czapki, szaliki, rękawiczki, paski, portfele oraz stroje kąpielowe.

Marka należąca do firmy Desigual HQ posiada swoje sklepy na całym świecie – m.in. w Amsterdamie, Barcelonie, Berlinie, Lizbonie, Londynie, Madrycie, Mediolanie, Moskwie, Nowym Jorku, Paryżu, Rzymie, San Francisco, Singapurze, Tokio i wielu innych metropoliach. Łącznie na świecie działa blisko 400 salonów marki Desigual, wliczając w to salony regularne oraz outletowe. Największy sklep marki działa w Madrycie –  i zajmuje ponad 2 tys. mkw. Ponadto brand obecny jest w tysiącach sklepów multibrandowych na całym świecie m.in. w sieci sklepów Peek&Cloppenburg. Produkty marki można też kupić w Polsce w kilku sklepach internetowych, m.in. Zalando.pl czy Answear.com. Desigual prowadzi także sprzedaż produktów poprzez oficjalny e-sklep marki.