Realizacja Forbis Group
Realizacja Forbis Group

Potis & Verso to polska marka odzieżowa działająca na rynku już od 15 lat. Oferuje ekskluzywną odzież dla kobiet. Inspiracją dla zaprojektowania wnętrz sklepów Potis & Verso była filozofia marki, tj. dobry styl, jakość i ponadczasowa elegancja. Efektem współpracy jest concept store, którego wygląd przywodzi na myśl ekskluzywne butiki

– Naszym głównym założeniem było stworzenie jasnej, otwartej przestrzeni, która będzie tłem dla prezentowanych produktów. Stąd też wybór złamanej bieli. Stała się ona bazą dla lekkich mebli. W celu ocieplenia wnętrza i podkreślenia klasycznego charakteru wprowadziliśmy drewno na posadzce. Mocnym elementem jest również sufit, na którym zastosowano trzy barwy – złamaną biel, beż i ciemny brąz we wnękach. Dopełnieniem tych elementów stały się tkaniny w odcieniach kawy z mlekiem, które umieściliśmy w przymierzalni i na fotelach. Dodatkowo na podłodze w przymierzalniach ułożono bardzo miękką, srebrzystą wykładzinę. Przestrzeń w butiku została podzielona na część sprzedażową, zaplecze oraz przestronne przymierzalnie. Te ostatnie to ukłon w stronę osób towarzyszących klientkom w zakupach – powiedziała Anna Oksiuta, architektka Forbis Group.

– Wszystkie meble zostały zaprojektowane i wykonane na indywidualne zamówienie. Przeważają minimalistyczne regały zamocowane we wnękach. Na pionowych profilach umieszczone zostały półki w górnej i dolnej części. Górne, dla nadania lekkości, wykonano z płyty mdf lakierowanej na kolor biały, dolne zaś – w laminacie drewnianym w delikatnym orzechowym kolorze. Ponadto w orzechu zaprojektowano półki wspornikowe oraz stanowisko kasowe. W środkowej części sklepu usytuowano dwa wolnostojące, ażurowe wieszaki skonstruowane z profili stalowych.

– Słup konstrukcyjny zlokalizowany w centralnej części pomieszczenia udało się optycznie zmniejszyć za pomocą lustra, które umieszczono na całej długości – od posadzki do sufitu. Z drugiej strony znalazła się duża podłużna grafika, która stała się ważnym elementem wizualnym tej przestrzeni i doskonale wpisała się w założenia projektowe butiku.

Realizacja Forbis Group

Forbis Group oferuje projektowanie wnętrz sklepów odzieżowych i innych, a także prace budowlane oraz kompleksową aranżację ekspozycji odzieży, butów lub innego rodzaju produktów. Wykonuje i dostarcza pełne wyposażenie sklepów z odzieżą, w tym meble sklepowe własnej produkcji, zapewniając wysoki profesjonalizm działań oraz skuteczny project management.

Z ofertą spółki Forbis Group będzie można zapoznać się na stoisku 2.3. podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition, które odbędzie się w Warszawie 6 lutego.