Wizualizacja wnętrza CH Nowy Rynek

Postępuje proces komercjalizacji jeleniogórskiej galerii Nowy Rynek należącej do TK Development

– Jest nam niezmiernie miło poinformować o podpisanej umowie najmu z przedstawicielem branży odzieżowej, firmą Carry – mówi Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju, TK Development.

Carry otworzy w Nowym Rynku sklep na powierzchni 1 tys. mkw. i będzie on zlokalizowany na 1. piętrze śródmiejskiej galerii Nowy Rynek. Umowa zawarta z Carry wpisuje się w założenia procesu komercjalizacji TK Development, który oparty jest o czytelny podział oferty na dwóch poziomach, z naciskiem na modową zlokalizowaną na poziomie +1.

Obok już zakontraktowanych: H&M, Reserved, Mohito, Cropp Town, Stradivarius, Bershka, SinSay, House – Carry jest kolejną marką odzieżową oferującą szeroki asortyment. – Dla klienta naszej inwestycji oznacza to dodatkowe 1000 mkw. oferty mody damskiej i męskiej – dodaje Jarosław Lipiński.

Oprócz wyżej wspomnianych do projektu Nowego Rynku dołączyli również: CCC, Deichmann, Apart, Rossmann, Home&You oraz Avans. Ofertę spożywczą zapewni supermarket Intermarché.

Centrum Handlowe Nowy Rynek powstanie na centralnej działce w mieście, a jego integralną częścią będzie jeleniogórski dworzec PKS. Łączna powierzchnia Nowego Rynku wyniesie 56 tys. mkw, z czego 26 tys. mkw to powierzchnia handlowa, na której powstanie około 115 sklepów i punktów usługowych. Miejsca parkingowe zostaną udostępnione klientom na poziomie -1, tj. w podziemiu, oraz na dachu Nowego Rynku.

Planowany termin otwarcia Nowego Rynku to koniec 2015 roku.

Realizowana przez TK Development inwestycja ma zapewnione finansowanie przez firmę Heitman, 70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie funduszu inwestycyjnego Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie dewelopera TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Umowa na budowę jeleniogórskiej inwestycji TK Development została podpisana z firmą Erbud SA. Realizacja kontraktu z generalnym wykonawcą nastąpi na podstawie wydanego i prawomocnego pozwolenia na budowę.

Przedstawiciele TK Development będą uczestnikami Shopping Center forum Winter Edition. O swoich projektach opowiedzą przy stoisku 2.2. Więcej o Forum TUTAJ.