Galeria Sudecka

W ostatnich dniach do grona wystawców lutowej edycji SCF 2014 dołączyło Echo Investment. Na swoim stoisku kielecki deweloper zaprezentuje m.in. Galerię Sudecką – największe regionalne centrum w Jeleniej Górze.

– Galeria Sudecka powstaje w znanej od 13 lat, wypromowanej i lubianej przez klientów lokalizacji.  Centrum ma bardzo szeroką strefę oddziaływania, dodatkowo wzmacnianą przez turystów z Niemiec i Czech. Wyjątkowa lokalizacja predestynuje to miejsce do ulokowania w nim jak najszerszej oferty, która pozwoli odgrywać Galerii Sudeckiej rolę centrum regionalnego. I takie zadanie właśnie realizujemy. Stąd obecność w Galerii Sudeckiej popularnego wśród klientów hipermarketu sieci Auchan, pierwszego w Jeleniej Górze wielosalowego kina Helios, marketu RTV Euro AGD i znanych marek odzieżowych, do których wkrótce dołączą kolejne – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych w Echo Investment.

– Jesteśmy przekonani, że Galeria Sudecka okaże się sukcesem, ponieważ posiadamy w swoim portfolio projekty, w których zdecydowanie sprawdziło się wzmocnienie oferty i wprowadzenie nowych funkcji. Przykładem takich działań jest Galeria Echo w Kielcach,  obecnie bijąca rekordy popularności. Tę inwestycję doceniają także najemcy, którzy w rankingu najlepszych centrów handlowych w Polsce zwycięstwo przyznali właśnie Galerii Echo. Receptą na sukces w naszym wydaniu jest nie tylko umiejętny dobór oferty inwestycji, ale przede wszystkim aktywne zarządzanie poparte z jednej strony doświadczeniem, a z drugiej – otwartością na współpracę z najemcami – podkreśla Marcin Materny.

Galeria Sudecka powstaje w wyniku rozbudowy działającego od ponad 13 lat Centrum Handlowego Echo, w znanej i wypromowanej lokalizacji.

Obiekt znajduje się w zaawansowanej fazie budowy.  Zakończenie stanu surowego zamkniętego zaplanowano w maju 2014 roku.

Program galerii to 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz wielosalowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Łączna powierzchnia Galerii Sudeckiej to 45 tys. mkw. Aktualny wskaźnik wynajmu wynosi 70 proc.

Wśród najemców znaleźli się m.in.: hipermarket Auchan,  sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay), a także RTV Euro AGD, GoSport, Smyk , Empik i North Fish.

W pierwszym etapie realizacji powstaje galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście wielosalowe kino. W następnym etapie zostanie zrealizowany retail park, w ramach którego będzie działał m.in. wielkopowierzchniowy sklep DIY.

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych. Otwarcie Galerii Sudeckiej nastąpi w II połowie 2014 roku.

Więcej informacji na temat Galerii Sudeckiej, w szczególności o komercjalizacji tego projektu, uczestnicy Forum otrzymają, odwiedzając stoisko Echo Investment (4.5).