Firma Immofinanz Group kolejny raz weźmie udział w Shopping Center Forum. Firma zaprezentuje uczestnikom kilka polskich projektów, nad którymi obecnie pracuje. Z planami firmy będzie można zapoznać się już 6 lutego w warszawskim hotelu Hilton podczas SCF 2014 na stoisku 5.4.

– Wymiany pomysłów i informacji o nowych projektach, jak również utrzymywanie kontaktów, to ważne czynniki w przypadku sektora nieruchomości handlowych. Wydarzeniem, które stanowi doskonałą platformę dla tego rynku, gromadząc jego uczestników, w tym z różnych krajów, jest właśnie Shopping Center Forum – mówi Christian Chini, Head of Development Poland z firmy Immofinanz.

– Nasze doświadczenia pokazują, że warto być obecnym podczas tego spotkania, dlatego też zdecydowaliśmy się raz jeszcze na udział z własnym stoiskiem Immofinanz Group. Poza intensyfikacją kontaktów biznesowych z najemcami i pozyskiwaniem nowych potencjalnych klientów, główne tematy, którymi będziemy chcieli zainteresować uczestników spotkania, dotyczyć będą naszego prestiżowego centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie, a także najnowszego projektu w Stalowej Woli i dalszego rozwoju sieci parków handlowych Stop.Shop. – dodaje Christian Chini.

Tarasy Zamkowe, to centrum handlowe budowane przez Immofinanz Group w centrum Lublina w pobliżu zabytkowego zamku. Prace budowlane przy tym projekcie rozpoczęły się w październiku 2012 roku, a rok później wmurowany został kamień węgielny. Otwarcie obiektu jest planowane na ostatni kwartał 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 95 mln euro (398 mln zł).

W Tarasach Zamkowych znajdzie się 150 sklepów, trzy restauracje oraz wiele kawiarni i bistro. Całkowity teren obiektu to 105 tys. mkw., w czym zawierać się będzie 38 tys. mkw. powierzchni najmu i 1,4 tys. miejsc parkingowych na trzech poziomach. Do nowego centrum handlowego między alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia będzie można dotrzeć komunikacją miejską, rowerem czy pieszo. Około 12 mln euro (50 mln zł) zostanie wykorzystanych m.in. do wprowadzenia specjalnie zaprojektowanych rozwiązań komunikacyjnych tak, aby zapewnić płynny ruch samochodów, rowerów i pieszych.

Projekt Tarasów Zamkowych łączy w sobie unikalny koncept architektoniczny i wysokie standardy ekologiczne. Wyjątkowy efekt osiągnięto poprzez wykorzystanie zielonego dachu: traw, zielonych ścieżek i punktów widokowych. Z najbardziej spektakularnego punktu na dachu roztacza się wspaniały widok na lubelskie Stare Miasto i Zamek. Publiczne skwery na rogach budynku zapewnią przestrzeń rekreacyjną oraz miejsce dla wydarzeń kulturalnych. Plany zakładają zdobycie poziomu „very good” w certyfikacji BREEAM dla tego obiektu.

Jesienią 2013 roku Immofinanz rozpoczął swój kolejny projekt w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce. Dotyczy on budowy centrum handlowego o powierzchni pod wynajem ok. 30 tys. mkw. w Stalowej Woli. Zakładany koszt tej inwestycji wynosi 50 mln euro. Prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszej połowie 2014 roku, a ich zakończenie planowane jest na pierwszą połowę roku 2015. Nowe centrum handlowe będzie realizowane wspólnie z partnerem, firmą Acteeum Group, która posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku handlowym (udziały: 86 proc. Immofinanz Group, 14 proc. Acteeum Group).

Wraz z rozpoczęciem projektu w Stalowej Woli Immofinanz wkracza na obszar obejmujący swoim zasięgiem prawie 400 tys. mieszkańców. Stalowa Wola to miasto położone w południowo-wschodniej Polsce, ważny pracodawca dla całego regionu. Dlatego też Immofinanz wierzy, że to obiecująca i odpowiednia lokalizacja dla tego projektu, głównie ze względu na zasięg oraz umiarkowaną liczbę projektów konkurencyjnych w tym rejonie. Potwierdzają to pierwsze pozytywne odpowiedzi, jakie firma otrzymuje od potencjalnych, przyszłych najemców.

Immofinanz Group kontynuuje też ekspansję swojej sieci parków handlowych Stop.Shop. Pod koniec grudnia firma zakupiła pięć obiektów, w tym cztery na Słowenii i jeden w Czechach, za łączną cenę ok. 26 mln euro. W pierwszej połowie 2014 roku obiekty te, aktualnie w pełni wynajęte, zostaną przebrandowane i na nowo wykończone z wykorzystaniem charakterystycznych dla Stop.Shop.-ów kolorów i elementów architektonicznych. Dzięki tej transakcji portfel sieci Stop.Shop. Immofinanz Group zwiększy się o prawie 19 tys. mkw. powierzchni pod wynajem, łącznie do 335 tys. mkw.

Immofinanz Group rozszerza także aktualnie swój portfel parków handlowych w Polsce. W listopadzie 2013 roku otwarto drugi polski Stop.Shop., tym razem w Mławie. Ponadto w pierwszej połowie bieżącego roku planowane jest kolejne otwarcie – w miejscowości Kętrzyn. Immofinanz ma w planach otwarcie w Polsce w najbliższych latach kolejnych dziesięciu Stop.Shop.-ów.

Elastyczna koncepcja marki Stop.Shop. bazuje na regionalnych centrach handlowych położonych w niedalekiej odległości do głównych skupisk ludności – od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Przestrzeń pod wynajem wynosi w ich przypadku od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. Parki handlowe Stop.Shop. posiadają odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i atrakcyjną mieszkanką międzynarodowych i krajowych najemców. Łącznie z zakupionymi pięcioma obiektami w Słowenii i Czechach na portfel Stop.Shop. Immofinanz Group składają się łącznie 52 parki handlowe w sześciu krajach.