Apple ecommerce
Shutterstock

Komputronik S.A., czołowy dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, otrzymał autoryzację Apple na sprzedaż produktów iPhone w Polsce.

Do tej pory autoryzowanymi sprzedawcami telefonów Apple byli wyłącznie operatorzy telekomunikacyjni, co oznacza, że niemal wszystkie telefony kupowane w innym źródle pochodziły od jednej z firm telekomunikacyjnych na świecie. Apple zmienia swoją politykę, a Komputronik został jednym z pierwszych autoryzowanych partnerów do sprzedaży tych urządzeń w nowym kanale sprzedaży w Polsce.

Nowa umowa podpisana przez Komputronik z Apple poszerzyła autoryzację Apple Authorised Reseller o „iPhone Program”. Dzięki temu w ofercie Komputronik znajdzie się pełna oferta telefonów Apple – iPhone 5s, iPhone 5c oraz iPhone 4s wraz z szeroką gamą oryginalnych akcesoriów.

„Jesteśmy jednym z pierwszych autoryzowanych partnerów Apple do sprzedaży pełnej oferty telefonów Apple – iPhone 5s, iPhone 5c oraz iPhone 4s. Decyzja o rozszerzeniu autoryzacji na sprzedaż tych urządzeń w Polsce z pewnością przyczynić się do dalszego wzrostu sprzedaży tych urządzeń w naszym kraju.” – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Komputronik SA od ponad 17 lat dostarcza sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

Komputronik SA wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24.
Komputronik SA. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.