Salon Stradivarius

Hiszpańska marka modowa Stradivarius należąca do Grupy Inditex podsumowuje 2013 rok otwarciem 10 nowych sklepów w Polsce.

Nowe salony sieci pojawiły się m.in. w nowo otwartych centrach i galeriach handlowych. W pierwszej połowie 2013 roku butiki Stardivarius otwarto m.in. w CH Alfa Gdańsk (salon ma 454 mkw. powierzchni), w Galerii NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim (380 mkw.), Galerii Solnej w Inowrocławiu (350 mkw.) czy CH Europa Centralna w Gliwicach (300 mkw.).

W drugiej połowie roku salony Stradivarius pojawiły się z kolei w toruńskim centrum handlowym Atrium Copernicus (460 mkw.), warszawskim centrum handlowym Plac Unii, Galerii Katowickiej czy Poznań City Center. Obecnie w ramach sieci Stradivarius działa 71 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

– Z uwagi na politykę firmy nie możemy udzielić informacji o planach na 2014 rok – poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele spółki.

Inditex nie zdradza szczegółów ekspansji na 2014 rok, ale – jak udało nam się ustalić – nowe sklepy Stradivarius pojawią się m.in. w Olsztynie w Galerii Warmińskiej, której otwarcie zaplanowano na jesień 2014 roku, w Lublinie w CH Atrium Felicity, które ruszy w marcu 2014 roku, a także w Tarasach Zamkowych w Lublinie, których budowę rozpoczęto pod koniec 2013 roku. Inditex podpisał także umowę najmu z TK Development, które buduje CH Nowy Rynek w Jeleniej Górze, oraz z ECE Projektmanagement Polska, które wybuduje Galerię w Bydgoszczy.

Marka Stradivarius powstała w 1994 roku. W 1999 roku została nabyta przez Grupę Inditex, której spodobała się droga rozwoju tej młodej marki. Obecnie Stradivarius działa w 46 krajach na całym świecie i prowadzi ok. 800 sklepów.

Marka należy do Grupy Inditex, która jest właścicielem także takich brandów, jak Zara, Bershka, Pull&Bear, Massimo Dutti, Zara Home, Uterqüe, Oysho.