Roland Bebcak, CBRE GI

CBRE Global Investors, firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, powołała dwie osoby do zespołu kadry zarządzającej polskim oddziałem firmy.

Karel Zeman, dotychczas Head of Strategy & Research w CBRE Global Investors na region Europy Środkowo-Centralnej, objął stanowisko Head of Asset Management for Poland.

Poprzednio Karel Zeman pracował w firmie Cushman & Wakefield jako Head of Research Czech Republic. Karel Zeman uzyskał tytuł magistra geografii i rozwoju regionalnego na Uniwersytecie Karola w Pradze, jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców Majątkowych (Royal Institution of Chartered Surveyors – RICS), aktywnie udziela się w Międzynarodowej Radzie Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centers – ICSC). Karel Zeman z pochodzenia jest Czechem, ale płynnie mówi w języku polskim.

– Karel Zeman posiada rozległą wiedzę o polskim rynku nieruchomości komercyjnych, pracuje w tej branży od 2006 roku. Doświadczenie i dogłębna wiedza rynkowa Karela będą cennym uzupełnieniem naszego warszawskiego działu zarządzania aktywami – mówi Martin Sabelko, dyrektor zarządzający na region CEE w CBRE Global Investors.

CBRE Global Investors CEE powołało także Rolanda Bebcaka na stanowisko Director of Finance and Operations Poland. Roland Bebcak od 2005 roku pracował na stanowisku Manager of Finance and Operations in Czech Republic, Slovakia and Austria. Posiada ponadośmioletnie doświadczenie w zakresie operacji finansowych i finansów w branży nieruchomości komercyjnych. Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w zakresie finansów, controllingu i gospodarowania na rzecz międzynarodowych firm. Roland Bebcak posiada tytuł MBA City University of Seattle, z pochodzenia jest Słowakiem.

– Wraz z nowym składem zarządu i jego biznesową wizją wzmacniamy się przed kolejną falą inwestycji w 2014 roku. Poprzedni rok zakończyliśmy, pozyskując dwie nieruchomości o charakterze logistycznym, co – jak wierzę – było początkiem rosnącej dynamiki ożywienia gospodarczego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje zmiany Martin Sabelko.

W Polsce firma zarządza portfelem dziewięciu nieruchomości komercyjnych, należących do trzech transgranicznych funduszy CBRE Global Investors. Spółka specjalizuje się w projektach typu retail, ale w portfolio posiada także realizacje z obszaru nieruchomości komercyjnych o charakterze biurowym i logistycznym. Najbardziej znaczącymi projektami komercyjnymi regionu Europy Środkowo-Wschodniej są Złote Tarasy, Wars Sawa Junior, Prosta Office Centre i Trinity Office Park II w Warszawie, jak również Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz, aktualnie w procesie rozbudowy, Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu.

CBRE Global Investors to ogólnoświatowa firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, zarządzająca aktywami o wartości 87,6 mld dol. (stan na 30 września 2013 roku).