Sieć Saturn konsekwentnie realizuje strategię rozwoju i już w marcu br. uruchamia dwa markety z elektroniką użytkową. Nowe placówki zostaną otwarte w centrach handlowych zlokalizowanych w Gdyni i Lublinie.

Pierwszy zajmie powierzchnię całkowitą 3,2 tys. mkw. na pierwszym piętrze CH Riviera w Gdyni. Będzie to drugi Saturn w Trójmieście po sklepie w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Kolejny sklep marki o powierzchni całkowitej 3,5 tys. mkw. pojawi się na parterze CH Felicity w Lublinie i będzie to najbardziej wysunięty na wschód kraju market sieci. Oficjalne otwarcie zaplanowano na I kw. bieżącego roku.

W każdym ze sklepów zatrudnienie znajdzie 60 osób. W sklepach Saturn w Gdyni i Lublinie będzie można również odebrać produkty zakupione w sklepie internetowym www.saturn.pl.

Nowe sklepy Saturn zaoferują po kilkadziesiąt tysięcy produktów z kategorii: RTV, AGD, komputery i akcesoria komputerowe, software i gry, sprzęt fotograficzny, urządzenia multimedialne i telekomunikacyjne, muzyka, film oraz książki – zarówno w postaci tradycyjnej, jak i audio- oraz e-booków. Marka jest autoryzowanym sprzedawcą produktów Apple.

Klienci znajdą tu wszystko, co niezbędne, aby wyposażyć dom, biuro czy samochód – zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i sprzęt światowych producentów. W ofercie znajdą się również produkty marek: ok., ISY, PEAQ, KOENIC.

Ponadto klienci będą mogli skorzystać z oferty usług dodatkowych, takich jak: przedłużona gwarancja, sprzedaż kredytowa, serwis dostawczy, zwrot zużytych urządzeń czy montaż urządzenia w domu klienta.

Saturn to marka sklepów z elektroniką użytkową, należąca do holdingu Media-Saturn. W Polsce pierwsze sklepy powstały w 2004 roku. Obecnie Saturn dysponuje ponad 220 marketami w 6 krajach, z czego w Polsce zlokalizowanych jest 20, w tym pierwszy sklep z technologiami mobilnymi Saturn Connect.