Wizualizacja galerii Stara Kopalnia, MM Consulting

Galeria Stara Kopalnia – taką nazwę otrzyma nowa galeria handlowa, która powstanie w Wodzisławiu Śląskim jeszcze w tym roku.

Galeria o powierzchni około 10 tys. mkw. GLA będzie zlokalizowana przy ul. Marklowickiej, bezpośrednio przy drodze wiodącej do Katowic, a jednocześnie na trasie dojazdowej do węzła autostrady A1. Lokalizacja taka, jak informuje inwestor,  zapewnia dogodne połączenie komunikacyjne dla mieszkańców całego powiatu wodzisławskiego, a jednocześnie łatwy dojazd dla klientów z Czech.

W strefie oddziaływania galerii znajduje się ponad 160 tys. klientów powiatu wodzisławskiego oraz ok 100 tys. mieszkańców Czech.

– Budowa galerii już się rozpoczęła. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami – mówi Michał Mazepa z MM Consulting. W galerii znajdzie się m.in. wielosalowe kino, market spożywczy, market budowlany, drogeria, liczne sklepy z odzieżą, a także bogata strefa food court. Otwarcie obiektu planowane jest na koniec 2014 roku.

– Oficjalna prezentacja obiektu odbędzie się na najbliższym Shopping Center Forum, gdzie przedstawimy dokładny plan galerii wraz z układem funkcjonalnym oraz najnowsze wizualizacje – dodaje Michał Mazepa.

Budynek Starej Kopalni architektonicznie będzie nawiązywał do górniczych tradycji regionu. W nowoczesną bryłę budynku zostaną wkomponowane elementy związane z górnictwem. Wnętrze zaś i korytarze ozdobią górnicze pamiątki. Do dyspozycji klientów będzie również parking na ok. 400 miejsc.

Inwestorem projektu jest HRS Grupa sp. z o.o.

MM Consulting jest firmą specjalizująca się w  komercjalizacji i doradztwie inwestycyjnym  w obszarze nieruchomości komercyjnych. Wspiera firmy zarówno w planowaniu, jak i tworzeniu nowych projektów. Oferuje usługi doradztwa w zakresie komercjalizacji i rekomercjalizacji powierzchni handlowych w parkach, centrach i galeriach handlowych.

MM Consulting obecnie zajmuje się komercjalizacją i rekomercjalizacją kilkunastu obiektów handlowych w Polsce, m.in. Cuprum Areny w Lubinie, Galerii Korona Kielce, BlackRock Areny w Świdnicy, MultiParku Stara Gorzelnia w Sieradzu, Galerii 11tka w Lublińcu, Bocheńskiej Galerii Solnej i Centrum Handlowego w Tarnobrzegu.

Przedstawiciele spółki będą wystawcami Shopping Center Forum Winter Edition. Swoje projekty zaprezentują na stoisku 5.3. Więcej o Forum TUTAJ.