Galeria Rzeszów, Star Europa

W ostatnim czasie zostały podpisane umowy najmu na ostatnie wolne lokale w Galerii Rzeszów. Do grona najemców dołączyły takie marki, jak Kornecki Obuwie (140 mkw. powierzchni sklepu), Tup Tup (145 mkw.), TUI (35 mkw.), Szachownica (390 mkw.), Pepe Jeans i Cross (140 mkw.) oraz Pepco (420 mkw.).

– Proces komercjalizacji został w całości zakończony. Przy końcowej fazie komercjalizacji staraliśmy się o odpowiedni dobór najemców na poszczególne lokalizacje i wybraliśmy najlepsze opcje, biorąc pod uwagę potrzeby naszych klientów, jak również zachowanie spójności całego procesu. Niestety, nie wszyscy chętni na lokale w naszej galerii otrzymali możliwość podpisania umów najmu, ale zostały im zaproponowane lokale w innych naszych centrach handlowych albo są na liście oczekujących na powierzchnię w Galerii Rzeszów – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Daniel Słuchocki, wiceprezes ds. komercjalizacji i administracji Galerii Rzeszów.

Galeria Rzeszów, Star Europa
Galeria Rzeszów, Star Europa

– Biorąc pod uwagę, że w kolejnych latach możliwy jest proces niewielkich modyfikacji w funkcjonowaniu poszczególnych marek w naszym obiekcie, ale i w całej Polsce (zakładamy, że nie przekroczy to 2 proc. rocznie), to jesteśmy przygotowani na ewentualną wymianę, która nie zakłóci struktury najmu całego obiektu. Jesteśmy bardzo dumni  z tego, że wielu najemców wybrało właśnie nasz obiekt i często ich salony są dostępne tylko u nas jako pierwsze i jedyne w naszym regionie (np. Solar, Simple, Hexaline, Tchibo, Intimissimi, Calzedonia, Swarovski, Benetton, Eva Minge, ADL) – podkreślił Daniel Słuchocki.

Galeria Rzeszów została otwarta w listopadzie 2012 roku i wchodzi w skład kompleksu City Center Rzeszów. Całkowita powierzchnia obiektu to 135 tys. mkw. Inwestorem kompleksu jest Star Europa Holding, która zrealizowała kilkanaście inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie. Obecnie spółka jest na etapie przygotowywania nowej inwestycji handlowej na Krupówkach w Zakopanem. Będzie to obiekt handlowy o powierzchni 4 tys. mkw. GLA. Otwarcie planowane jest na listopad/grudzień 2014 roku.