Modelowa placówka Poczty Polskiej

Rewitalizacja sieci sprzedaży to, jak poinformowano, jeden ze strategicznych projektów Poczty Polskiej na lata 2013–2017. Łącznie na terenie całej Polski do końca 2014 roku będzie funkcjonowało ponad 170 placówek w nowym modelu.

Nowe placówki pocztowe funkcjonują już m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Poznaniu, Katowicach oraz w mniejszych miejscowościach, takich jak Węgrów, Pruszków, Kędzierzyn Koźle, Tarnowskie Góry i Tyczyn.

Do końca tego roku Poczta Polska otworzy w samej Warszawie 19 nowych placówek. Powstaną one na Żoliborzu, Mokotowie, Wilanowie, Pradze Południe, Białołęce oraz Ursusie.

─ Chcemy, aby każdy klient miał placówkę blisko swojego domu. Uruchomienie nowych punktów pozwoli zmniejszyć liczbę mieszkańców stolicy przypadających na jedną placówkę oraz poprawić organizację ich obsługi – mówi Anetta Przybył-Bryńska, dyrektor Biura Rewitalizacji Sieci Placówek.

Wrocław to kolejne miasto, którego mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego typu placówek Poczty Polskiej. Punkty mieszczące się w Bielanach Wrocławskich oraz w Jelczu Laskowicach to nie tylko nowy wystrój, wizualizacja oraz dłuższe godziny otwarcia, ale także nowy standard usług: bez okienek i z pełną ofertą pocztową i finansowo-ubezpieczeniową.

W nowych wrocławskich punktach Poczty w centrum handlowym przy ul. Francuskiej oraz w punkcie w domu handlowym przy ul. Bożka można zrealizować wszystkie usługi pocztowe, nadać listy, paczki, zrobić przelew, otworzyć konto czy kupić polisę.

Przypomnijmy: ostatnio Poczta Polska oddała nowe punkty pocztowe m.in. w Gemini Park Bielsko-Biała,  Galerii Słonecznej w Radomiu czy w Bonarka City Center w Krakowie.