google glass

Google ogłosił na swoim profilu G+ że najnowszy projekt firmy, czyli wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości okulary Google Glass, przejdzie pewne zmiany stylistyczne. W swojej nowej formie wynalazek będzie przeznaczony do instalacji na klasycznych okularach korekcyjnych.

[fve]http://www.youtube.com/watch?v=eneEmDtSvzI[/fve]

Najnowsza wersja futurystycznych okularów pochodzi z kolekcji „The Titanium Collection”, która zawiera cztery różne wzory oprawek wykonane z tytanu. Oprawki można oczywiście wyposażyć w odpowiednie szkła korekcyjne dopasowane do ich posiadacza. Dla tych, którzy chcą po prostu wyglądać jak hipster rodem z serialu Star Trek, Google ma propozycję w postaci szkieł „zerówek” oraz szkieł przyciemnianych.

Za pomocą Google Glass użytkownik może robić zdjęcia, nagrywać klipy wideo, prowadzić wideorozmowe lub komunikować się za pomocą Google Hangouts, używać map oraz nawigacji, zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi. Co ciekawe, Glass pozwala też uzyskać odpowiedzi niezadane, jednak powiązane z lokalizacją użytkownika. Urządzenie posiada też funkcję tłumacza – w czasie rzeczywistym przekłada na dowolny język słowa wypowiadane przez użytkownika.

Niektóre z tych opcji zostały dodane do Glass dopiero w grudniu 2013 roku, a Google stale monitoruje feedback przekazywany przez użytkowników testujących wersje beta produktu, wprowadzając coraz to nowe rozwiązania. Niedawno do okularów została dodana funkcja „Wink”, dzięki której można zrobić zdjęcie jedynie mrugając okiem.

„Zaczynamy od zdjęć, ale pomyślcie tylko, jak ogromne możliwości daje ta technologia” – czytamy na blogu Google. „Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia jedziecie sobie taksówką i wystarczy jedno mrugnięcie okiem w kierunku taksometru, aby zapłacić za kurs. Jedno spojrzenie na wystawę sklepu z butami, a następnego dnia odbieramy paczkę z wybranym towarem. Jedno zerknięcie na przepis w książce kucharskiej, a naszym oczom ukazują się dokładne instrukcje krok po korku – wszystko to bez użycia rąk! Nieźle, co?”

[fve]http://www.youtube.com/watch?v=v1uyQZNg2vE[/fve]