Galeria Stalowa

Grupa Acteeum, deweloper i zarządca projektów komercyjnych, zaprezentuje podczas Shopping Center Forum Winter Edition 2014 portfolio swoich projektów, w tym swój najnowszy, realizowany wspólnie z Immofinanz Group, projekt w Stalowej Woli, którego otwarcie planowane jest na II kw. 2015 roku.

Galeria Stalowa będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w Stalowej Woli i regionie. Obiekt o powierzchni ponad 30 tys. mkw. powstanie w najliczniej zamieszkanej dzielnicy Poręby, a swoim zasięgiem obejmie 400 tys. mieszkańców. Projekt architektoniczny będzie stanowił nawiązanie do charakterystyki miasta Stalowa Wola oraz regionu, odwołując się m.in. do rzeki San, stali czy sandomierskiego krzemienia. Szacowany koszt inwestycji wyniesie 50 mln euro. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na pierwszą połowę 2014 roku.

– Dla Acteeum zimowa edycja targów Shopping Center Forum będzie kolejnym ważnym wydarzeniem, zarówno ze względu na nasz najnowszy projekt, Galerię Stalową, który realizujemy wspólnie z Immofinanz Group , jak i kolejne inwestycje będące w tej chwili w fazie przygotowań. Forum jest doskonałym miejscem spotkań i rozmów z najemcami, co jest szczególnie cenne pod kątem prowadzonych przez nas projektów, w tym największej rozbudowy w kraju – rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Z drugiej strony, dla firmy zainteresowanej współpracą joint venture, jaką jest Acteeum, jest to doskonałe miejsce spotkań również z potencjalnymi partnerami biznesowymi – mówi Tomasz Szewczyk, prezes zarządu Acteeum.

Prezentacja projektu Galerii Stalowej zostanie poprowadzona w głównej sali konferencyjnej około godziny 14:20.

– Projekt w Stalowej Woli zostanie przedstawiony podczas targów szerokiemu gronu odbiorców już po raz drugi. Prezentacja, która odbyła się podczas wrześniowej edycji SCF, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez rynek i żywym zainteresowaniem najemców – dodaje.

Więcej informacji dotyczących projektu w Stalowej Woli oraz aktywności Acteeum Group na polskim rynku będzie można uzyskać na stoisku Acteeum – 3.1.

Ostatnia realizacja Acteeum to otwarta w maju 2013 roku Galeria Solna wybudowana wspólnie z Libra Project. Acteeum działa również jako project manager przy rozbudowie projektów z portfolio CBRE Global Investors – Sarni Stok w Bielsku Białej oraz Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację.

Działając jako project manager oraz główny agent najmu, Acteeum zaprezentuje podczas targów także projekt rozbudowy elbląskich Ogrodów. Centrum, którego rozbudowa rozpoczęła się w czerwcu br., jest skomercjalizowane już w 65 proc.. W ofercie nowych Ogrodów znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, przestronna część gastronomiczna oraz wielosalowe kino. Od niedawna istniejąca, zmodernizowana część Ogrodów jest już dostępna dla klientów. Otwarcie obiektu po rozbudowie zaplanowane jest na 2014 rok.

Prezentacja rozbudowy Ogrodów odbędzie się w sali konferencyjnej około godziny 14:28.

Acteeum Central Europe należy do Acteeum Group – międzynarodowej firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, odpowiada również za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2014 Winter Edition znajduje się na stronie scf2014winter.retailnet.pl.