Kolekcja Top Secret
Kolekcja Top Secret

Redan kontynuuje strategię intensywnego rozwoju na rynkach zagranicznych. W Rosji sieć Top Secret liczy już 22 placówki. W planach są kolejne otwarcia. W lutym powstaną placówki w miejscowościach Tambow i Nowokuznieck. Na wiosnę przewidziano kolejne otwarcia, które obejmują Kirow, Machaczkałę, Archangielsk i Lipiecki.

Na początku marca zostanie uruchomiony trzeci sklep na Białorusi pod szyldem Top Secret w Mińsku, w Centrum Handlowym Skała.

Natomiast na rynku ukraińskim funkcjonuje już 39 sklepów marki Top Secret. Otwarcie kolejnego, 40 sklepu planowane jest w drugiej połowie lutego. Spółka na Ukrainie posiada również sklep internetowy Top Secret.

Szacunkowe obroty Grupy Redan narastająco w całym 2013 roku wzrosły o 6,4 proc. względem 2012 roku i osiągnęły poziom 465,5 mln zł. Dynamika przychodów w segmencie dyskontowym oraz fashion była na podobnym poziomie. W samym grudniu łączne obroty sięgnęły 54,8 mln zł i były o 1 proc. niższe niż rok wcześniej. Na koniec minionego roku powierzchnia handlowa sieci wyniosła 99,6 tys. mkw.

Redan rozwija sieć Top Secret poprzez otwarcia sklepów własnych oraz franczyzowych. Strategia rozwoju zakłada otwieranie punktów w miastach liczących powyżej 15 tys. mieszkańców. Obecnie w ramach sieci działa 37 salonów własnych i 118 franczyzowych. Sklepy mają od 100 do 250 mkw. powierzchni. Partnerom franczyzowym spółka oferuje m.in. aranżację lokalu według przygotowanego bezpłatnie projektu oraz finansowe zabezpieczenie towaru powierzonego do sprzedaży. Redan SA jest operatorem marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket.