Sieć Olimp otworzyła kolejny lokal gastronomiczny w centrum handlowym. Nowy punkt otworzono w podwarszawskim Centrum Handlowym Janki. Jest to już 18 restauracja pod marką Olimp. Jej powierzchnia to 75 mkw. Pracę w lokalu znalazło 10 osób.

W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa Gastromall dynamicznie rozwinęła sieć restauracji pod marką Olimp: punktów własnych i franczyzowych jest trzykrotnie więcej w stosunku do 2011 roku. Opracowano także stabilny system franczyzowy, wprowadzono szereg innowacji – Karty Klienta z funkcją prepaidową, system lojalnościowy. Obecnie trwają intensywne prace nad wdrożeniem projektu multimedialnej platformy franczyzowej. Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 wdrożono projekt urozmaicenia oferty restauracji o potrawy dietetyczne i prozdrowotne.

Restauracje Olimp to obecnie największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się sieć serwująca posiłki w samoobsługowym systemie sprzedaży na wagę w stałej cenie za 100 g jedzenia. W chwili obecnej Grupa Gastromall posiada punkty gastronomiczne pod marką Olimp w galeriach handlowych oraz w centrach biurowych w całym kraju.

Grupa nieustająco poszukuje franczyzobiorców na terenie całego kraju. Kolejne umowy z zarządcami centrów handlowych i biurowych są w ostatnich fazach negocjacji. Trwają intensywne prace nad nowym konceptem, jego debiut przewidziany jest na połowę lutego. Grupa Gastromall to właściciel 4 marek gastronomicznych.

– 2013 rok był dla nas rokiem rozwoju. Główny nacisk położyliśmy na wzmocnienie naszego flagowego brandu – restauracji samoobsługowych Olimp. Otworzyliśmy 3 restauracje własne w Krakowie (Enterprise Park, Green Office, CH Krokus) oraz 3 franczyzowe: CH Europa Centralna w Gliwicach, Galeria Solna w Inowrocławiu oraz Poznań Główny City Center – powiedziała Izabela Domaradzka, koordynator projektów Grupa Gastromall.