Nowy koncept sklepu CCC w CH Auchan Częstochowa

Zarząd CCC SA poinformował w ostatnim raporcie, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży za styczeń 2014 wyniosły 87,9 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 28,1 proc.

Jak informuje firma, przychody ze sprzedaży detalicznej za styczeń wyniosły 84 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 29,6 proc.

CCC rozwija nie tylko sieć swoich salonów w naszym kraju, ale także w krajach Europy Zachodniej oraz regionach CEE.

Jak już informowaliśmy, w grudniu 2013 roku został otwarty 50. salon CCC na Węgrzech. Nowy punkt sieci o powierzchni 420 mkw. znajduje się w Centrum Handlowym Agria Park w miejscowości Eger. Grupa CCC w 2013 roku uruchomiła łącznie 39 sklepów na Węgrzech. W 2014 roku planuje otwierać kolejne placówki na tym rynku.

– Naszym planem jest rozwój w Europie Środkowej. Obecnie możemy mówić o nowych rynkach, jak: Austria, Niemcy czy Turcja. Natomiast rdzeń naszego biznesu to Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Poza Polską w ciągu kilkunastu miesięcy udało nam się zdobyć bardzo silną pozycję na Słowacji, Węgrzech i w Czechach, gdzie zajmujemy trzecią pozycję jako firma – powiedział Piotr Nowjalis, wiceprezes zarządu spółki CCC SA.

– Spółka zamierza zbudować wartość na 9 rynkach środkowoeuropejskich, podwoić przychody i awansować do grona firm międzynarodowych. Z 200 planowanych otwarć na 2014 rok, 40 sklepów ruszy w Polsce, a 160 za granicą – dodał Piotr Nowjalis.