Zdobyto inwestorów dla nowego funduszu, fot. Shutterstock

Jak poinformowała firma Tristan Capital Partners, zakończył się już proces zdobywania inwestorów dla nowego funduszu EPISO3. 950 mln euro to kwota z jaką zamknięty został fundusz, jednak do wydania będzie miał blisko 2,4 miliarda euro. Kwota ta zostanie spożytkowana na przejęcia nieruchomości komercyjnych w Europie Zachodniej, a także w Europie Centralnej.

Według informacji podanej przez firmę, European Property Investors Special Opportunities 3’s (EPISO3) to szósty fundusz stworzony przez Tristan Capital Partners. Celem jego utworzenia są przyszłe przejęcia w branży biurowej, handlowej i logistycznej, a także sektorze mieszkaniowym.

Fundusze przekazało łącznie 36 inwestorów instytucjonalnych (przy czym dla 14 to kolejna inwestycja w fundusze Tristan). Po 380 mln euro zainwestowały podmioty z USA oraz Europy i Bliskiego Wschodu. 130 mln euro wyłożyli inwestorzy z Azji.

Fundusze przekazało łącznie 36 inwestorów instytucjonalnych. Przy czym dla 14 to kolejna inwestycja w fundusze firmy Tristan. Po 380 mln euro zainwestowały podmioty z USA oraz Europy i Bliskiego Wschodu. 130 mln euro zainwestowali inwestorzy z Azji. Finalna kwota zebrana z rynku jest o 25 proc. wyższa od pierwotnie zakładanej przez firmę.

Jak podaje firma, EPISO3 wykorzystał już 25 proc. kapitału na przejęcia w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także Austrii i Polsce.

Jak już informowaliśmy, Tristan Capital Partners kupił 5 centrów handlowych od Charter Hall w Polsce o łącznej wartość 174,5 mln euro.

Transakcja dotyczy Centrów Handlowych: Arena w Gliwicach, Borek we Wrocławiu, Dąbrówka w Katowicach, Turzyn w Szczecinie, a także Zakopianka w Krakowie. Łączna powierzchnia wszystkich sprzedanych przez Tristan Capital Partners obiektów to 66,3 tys. mkw.