Wizualizacja modernizowanego CH Arkadia
Wizualizacja modernizowanego CH Arkadia

7 lutego rozpocznie się przebudowa części Arkadii, mająca na celu istotne podniesienie komfortu klientów poprzez powiększenie i architektoniczną zmianę strefy restauracyjnej oraz zaaranżowanie nowoczesnej strefy rekreacyjno-edukacyjnej dla dzieci we współpracy z operatorem działającym w tym segmencie.

Przebudowa części parteru, pierwszego i drugiego piętra Arkadii rozpocznie się w pierwszym tygodniu lutego, a zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2014. Cała główna część pierwszego poziomu Arkadii (nad Theatrum) powiększy się o ponad 200 mkw. i przeistoczy w strefę zieleni, naturalnie wyglądającej roślinności, dającej relaks i wytchnienie. Aranżację przestrzeni zdominują naturalne barwy, wysokiej jakości materiały, tworzące kameralną oazę spokoju i poczucie zaciszności.

Liczba miejsc siedzących w strefie restauracyjnej podniesie się z 500 do co najmniej 800, co jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów odwiedzających obiekt (ponad 21 mln osób rocznie). Remont strefy restauracyjnej nie wiąże się ze zmianą najemców.

Strefa dziecięca, znajdująca się na drugim piętrze, jest planowana jako koncept dający edukacyjną rozrywkę w powiązaniu z rekreacją oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii interaktywnych. Będzie stanowić też duży plac zabaw, na przestrzeni do 1 tys. mkw.

Wizualizacja CH Arkadia
Wizualizacja CH Arkadia

Projekt przebudowy powstał w grupie projektowej pod kierunkiem pracowni SUD Architekt, a jego autorem jest Jocelyn Frederic Fillard. Jocelyn odpowiadał wcześniej za takie projekty w sektorze detalicznym, jak na przykład Dining Experience w Galerii Mokotów czy centrum handlowe Manufaktura w Łodzi. Całość materiałów przeznaczonych do wykonania projektu jest najwyższej jakości i spełnia wszelkie normy trwałości i bezpieczeństwa.

Podczas 7 miesięcy trwania remontu działanie strefy food court i innych najemców Arkadii nie zostanie zakłócone. Dostępność oferty i płynność otwarć podczas zmian zostanie zachowana, prace będą przebiegały głównie w nocy, stopniowo, poszczególnymi strefami. W efekcie przebudowy powiększą się operujący bezpośrednio pod strefą restauracyjną najemcy na linii od Grycana do Apartu – łącznie 8 lokali powiększy się o nieco ponad 200 mkw. powierzchni użytkowej.

Centrum handlowe Arkadia mieści się przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie. Na 287 tys. mkw. znajduje się prawie 230 lokali handlowych, w tym 180 sklepów, 20 punktów usługowych oraz 30 restauracji i kawiarni. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową i mieści się tu multipleks Cinema City z 15 ekranami. Wśród kluczowych najemców Arkadii znajdują się m.in.: Peek&Cloppenburg, Gap, American Eagle Outfitters, Reserved, Almi Decor, Zara, Apart, H&M. Na strefę food court w Arkadii składa się około 30 restauracji oraz kawiarni, wśród których znajdują się m.in.: Burger King, Pizza Hut, Wiking, Sphinx, cafe Vincent oraz Pijalnia Czekolady Wedel. Właścicielem i zarządcą Arkadii jest firma Unibail-Rodamco.

Wizualizacja CH Arkadia
Wizualizacja CH Arkadia