Project Flash, Shopping Center Forum
Project Flash, Shopping Center Forum

Zimowa edycja Shopping Center Forum 2014 to prawie dwa dni intensywnych rozmów biznesowych. Ich dopełnieniem była konferencja, którą wypełniły m.in. prezentacje projektów deweloperskich w ramach Project Flash.

Tym razem w ramach Project Flesh zostało zaprezentowanych kilkanaście projektów.

Pierwszą prezentację przedstawiła Justyna Bergman, dyrektor ds. komercjalizacji Napollo (dawniej NAP Invest). Napollo jest inwestorem galerii handlowych pod nazwą Centrum Zakupów. Podczas Project Flesh została zaprezentowana Galeria Renova zlokalizowana w warszawskiej dzielnicy Targówek, która w ubiegłym roku przeszła proces rewitalizacji i rebrandingu.

Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju TK Development, zaprezentował Centrum Handlowe Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Ta śródmiejska galeria handlowa o zasięgu regionalnym na dwóch poziomach pomieści ponad 100 sklepów. Przedstawiciel spółki opowiedział także o projekcie rozbudowy CK 61 kompleksu handlowego działającego przy Al. Krakowskiej w Warszawie.

Kolejna prezentacja została poświęcona firmie Forbis Group. Szymon Stawiński, dyrektor handlowy firmy, opowiedział m.in. o trendach w aranżacji lokali handlowych.

O Galerii Galena w Jaworznie opowiedziała Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova. Obiekt o powierzchni handlowej 32,5 tys. mkw. powstanie na działce po dawnym kopalnianym szybie Kościuszko przy ulicy Grunwaldzkiej, naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej.

Krzysztof Kołomyjski, członek zarządu TREI Real Estate Poland, przedstawił nowy projekt Vendo Park w Milanówku. Otwarcie parku handlowego zaplanowano na kwiecień 2014 roku. Wśród najemców Vendo Parku są m.in. Maxi Zoo, Deichmann, Rossmann, Neonet, Cosmedica, Pepco i Martes Sport.

Kolejną prezentacją zainteresowały firmy Starnet Telecom oraz Grupa Energia. Obie firmy były jedynymi wystawcami branży energetycznej i telekomunikacyjnej podczas zimowej edycji Shopping Center Forum. StarNet Telecom jest operatorem usług telekomunikacyjnych w obiektach handlowych i biurowych, a Grupa Energia GE – koncesjonowaną spółką energetyczną, która specjalizuje się w obsłudze nieruchomości komercyjnych, głównie galerii handlowych i budynków biurowych.

Przedstawiciel Euro Cash&Carry, kierownik ds. ekspansji Marcin Królski podczas swojego wystąpienia opowidział o dotychczasowych działaniach Grupy Eurocash i planach inwestycyjnych spółki na najbliższe dwa lata.

O pasażach handlowych Shopin opowiedziała Karolina Jarmołowicz, communication manager spółki Budner Investment. Obiekty Shopin są zróżnicowane pod względem wielkości, ale łączy je uniwersalna oferta handlowa. Otwarcie pierwszych obiektów planowane jest już na 2014 rok.

Galeria Stara Kopalnia to nowy obiekt handlowy, który powstanie w Wodzisławiu Śląskim jeszcze w tym roku. Budowa galerii o powierzchni około 10 tys. mkw. GLA już się rozpoczęła. O szczegółach inwestycji opowiedział przedstawiciel MM Consulting.

Przedstawiciele Acteeum Central Europe, przedstawili projekt Galerii Stalowa, która powstaje w Stalowej Woli. Jednokondygnacyjny obiekt będzie miał blisko 32 tys. mkw. powierzchni GLA.

Rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu ruszyła w czerwcu 2013 roku. Po jej zakończeniu na dwóch poziomach handlowych znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych. O szczegółach inwestycji i parametrach obiektu po rozbudowie opowiedziała Joanna Klimaszewska, senior leasing manager, Acteeum Group/CBRE GI.

Mally to pierwszy w Polsce mobilny program lojalnościowy dla galerii handlowych. O aplikacji, która nagradza każdą aktywność użytkownika w centrum handlowym, opowiedziała Joanna Hodera, wiceprezes  zarządu Birdcore.

Przedstawiciele Immofinanz przedstawili szczegóły inwestycji Tarasy Zamkowe w Lublinie. Całkowity teren obiektu to 105 tys. mkw., w czym zawierać się będzie 38 tys. mkw. powierzchni najmu i 1400 miejsc parkingowych na trzech poziomach. W obiekcie znajdzie się ok. 150 sklepów.

O projektach Vendo Park opowiedzieli przedstawiciele TREI Real Estate. Vendo Park Chełm będzie miał ok. 5 tys. mkw. Planowane otwarcie obiektu nastąpi jeszcze w tym roku.