Gemini Park Bielsko-Biała

Trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z rozbudową Gemini Park Bielsko-Biała, centrum handlowo-rozrywkowego należącego do Gemini Holding. Otwarcie odmienionego obiektu zaplanowano na kwiecień 2014 roku.

– Prace związane z rozbudową Gemini Park Bielsko-Biała dobiegają już końca. Zrealizowane zostały już wszystkie roboty budowlane, łącznie z nową elewacją obiektu. Do wykonania pozostało jedynie dopracowanie detali. Większość najemców odebrało już swoje lokale i rozpoczęło własne prace wykończeniowe i aranżacyjne. Wspólnie z nimi przygotowujemy się już do przywitania pierwszych klientów i otwarcia rozbudowanego obiektu, które nastąpi już w kwietniu – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała.

Nowa powierzchnia handlowa będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty modowej, gastronomicznej i usługowej. Zgodnie z nowo przyjętą strategią po rozbudowie Gemini Park Bielsko-Biała będzie dysponowało kompleksową, bogatą ofertą skierowaną dla całych rodzin. Wśród nowych najemców znajdą się znane i popularne marki – Smyk, Stradivarius, Bershka, Cropp, Sinsay, Kazar, Swiss, cukiernia Sowa i wiele innych. Jak poinformował inwestor, dostrzegając potencjał rozbudowanego obiektu, znaczna liczba najemców przedłużyła już umowy najmu, a część z nich zdecydowała się także na powiększenie swoich lokali. Z tej okazji skorzystały już marki takie, jak Mohito, Rossmann, House, Carry, CCC, Martes Sport i Reserved, który powiększy swoją powierzchnię i zmieni lokalizację, otwierając salon dwupoziomowy.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na ponad 27 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie posiadał jedną z największych powierzchni w regionie – ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców powiększy się o kolejne 40 sklepów, z których część po raz pierwszy otworzy swoje sklepy w tym regionie Polski.

Za koordynację inwestycji odpowiada firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio. Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą centrum.