Centrum Krakowska 61, zlokalizowane przy Al. Krakowskiej w Warszawie, to jedno z największych kompleksów handlowych na terenie  Warszawy. Obiekt, jak powiedział podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju TK Development, wkrótce się powiększy.

Celem rozbudowy będzie wykreowanie nowoczesnej powierzchni handlowej, połączenie dotychczasowych sklepów z nową częścią fashion oraz usprawnienie dojazdu i parkingu.

Po rozbudowie obiekt będzie miał ponad 132 tys. mkw. powierzchni całkowitej (obecnie ma ok. 100 tys. mkw.) i blisko 65 tys. mkw. powierzchni GLA. Dodatkowo kompleks zapewni 22 tys. mkw. powierzchni biurowej i 2672 miejsca parkingowe.

– CK 61 wraz z pobliskimi budynkami Castorama i Decathlon będzie jednym z największych punktów handlowych na mapie Warszawy. Z parku handlowego zamieni się w regularne centrum handlowe z mocną reprezentacją marek modowych  – powiedział podczas Shopping Center Forum Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju TK Development.

Stoisko TK Development
Stoisko TK Development

Przypomnijmy: obecnie Centrum Krakowska 61 to ponad 100 tys. mkw. powierzchni, na której znajduje się oferta sieci handlowych głównie związanych z wyposażeniem wnętrz, takich jak Media Markt czy Komfort. W ofercie są również największe sklepy sieci Agata Meble i Świat Dziecka w Warszawie. Na terenie centrum znajduje się także hipermarket Real, biura podróży, apteki, jubiler, optyk, kantor oraz pralnia.

Polski oddział TK Development w Warszawie funkcjonuje od 1994 roku.  Swoją działalność skupia głównie na obiektach komercyjnych (centra handlowe, handlowo-rozrywkowe, parki handlowe). Do tej pory spółka zrealizowała kilkanaście obiektów handlowych. Na liście zrealizowanych inwestycji są Galeria Tarnovia w Tarnowie oraz Galeria Sandecja w Nowym Sączu, otwarte w 2009 roku. W roku 2014 firma planuje rozpoczęcie budowy kolejnego obiektu handlowego w Jeleniej Górze.