Tomasz Barchański (Martes Sport) i Marek Gładki (Echo Investment) z umową najmu w Galerii Sudeckiej
Tomasz Barchański (Martes Sport) i Marek Gładki (Echo Investment) z umową najmu w Galerii Sudeckiej

W realizowanej przez Echo Investment Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze otwarty zostanie sklep Martes Sport o powierzchni 350 mkw. i salon firmy CCC dysponujący ponad 900 mkw.

Umowy z nowymi najemcami Galerii Sudeckiej podpisano podczas zimowej edycji Shopping Center Forum 2014 w Warszawie.

– Jest nam bardzo miło, że do grona partnerów Galerii Sudeckiej dołączyły tak znane marki, jak Martes Sport i CCC. Galeria Sudecka powstaje w znanej od 13 lat, wypromowanej i lubianej przez klientów lokalizacji. Wyjątkowa lokalizacja predestynuje to miejsce do ulokowania w nim jak najszerszej oferty, która pozwoli odgrywać Galerii Sudeckiej rolę centrum regionalnego. I takie zadanie właśnie realizujemy – mówi Marek Gładki, dyrektor zespołu komercjalizacji i marketingu w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Martes Sport to ogólnopolska sieć specjalizująca się w sprzedaży odzieży, obuwia i akcesoriów sportowych. Spółka Martes Sport powstała  w 1997 roku. Obecnie sieć liczy 69 sklepów Martes Sport i 9 salonów outletowych Hi-Tec. W sklepach Martes Sport dostępne są produkty m.in. takich marek, jak Nike, Adidas, Reebok, Puma, Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Elbrus, Salomon, Ecco, Merrell, Kross, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Blizzard, Uwex, Carrera, Viking.

CCC SA jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia oraz jego największym producentem w Polsce. Grupa CCC prowadzi sklepy w nowoczesnych centrach i galeriach handlowych w 14 krajach, posiada własną fabrykę butów skórzanych, zatrudnia 7 tys. pracowników i sprzedaje 25 mln par butów w ciągu roku.

Budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Polska Budownictwo SA. Obecnie trwa budowa stanu surowego zamkniętego, którego zakończenie planowane jest w maju br. Otwarcie Galerii Sudeckiej zaplanowano na II połowę 2014 roku.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. To pierwsze w regionie Jeleniej Góry nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową. Wskaźnik wynajmu wynosi 70 proc.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście 7-salowe kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi wielkopowierzchniowy sklep DIY.

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się m.in. sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay), dla których przeznaczono powierzchnię 3,5 tys. mkw., a także RTV Euro AGD, GoSport, Smyk , Empik, North Fish.