Michał Banasik (Echo Investment) i Robert Ukraiński (SunLOOX) z umową najmu w Galerii Amber i CHR Galaxy

W centrum handlowo-rozrywkowym Galerii Amber w Kaliszu, realizowanym przez Echo Investment, otwarty zostanie salon optyczny SunLOOX. Umowę z nowym najemcą Galerii Amber podpisano podczas zimowej edycji targów Shopping Center Forum 2014 w Warszawie. Galeria Amber zostanie otwarta w marcu 2014 roku.

Salon SunLOOX w Galerii Amber dysponował będzie powierzchnią 130 mkw. Kolejny salon tej sieci (140 mkw.) otwarty zostanie również w CHR Galaxy w Szczecinie.

Firma SunLOOX powstała w 1993 roku. Oferuje nie tylko doskonałej jakości szkła korekcyjne, ale także szeroki wybór markowych opraw i okularów przeciwsłonecznych. SunLOOX kompletnie zajmuje się wizerunkiem swoich klientów – firma współpracuje ze stylistami, którzy doradzają, jak odpowiednio dobrać kształt i kolor okularów do typu urody klientów.

Galeria Amber to trzykondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowane w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej.

Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33,5 tys. mkw. Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. Do grona najemców Galerii Amber należą m.in.: hipermarket E.Leclerc, Helios, Fitness Club Fabryka Formy, H&M, C&A, New Yorker, Reserved, Intersport, RTV Euro AGD, Home&You, Smyk, Empik Deichmann, CCC, Mohito, Sinsay, Cropp Town, House, Orsay, Kazar, Ryłko, Wojas, Ecco, Matras, Vistula, Lavard, Pierre Cardin, Ochnik, Yes, Vision Express, a w branży gastronomicznej m.in. KFC, McDonald’s i North Fish.

W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 tys. miejsc parkingowych.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.