Justyna Bergmann, Napollo
Justyna Bergmann, Napollo

Grupa NAP Invest, inwestor i deweloper projektów handlowych i mieszkaniowych, podczas Shopping Center Forum Winter Edition oficjalnie ogłosiła informację o zmianie nazwy Grupy na Napollo i przedstawiła nowe projekty swoich centrów i  parków handlowych.

– Shopping Center Forum Winter Edition było doskonałą okazją do przekazania informacji o rebrandingu Grupy, który właśnie przeprowadzamy, a który związany jest z naszą nową, ambitną strategią rozwoju na rynku nieruchomości. Zgromadzenie całej branży w jednym miejscu daje pewność, że o Napollo usłyszeli wszyscy nasi dotychczasowi oraz potencjalni partnerzy biznesowi – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Justyna Bergmann, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Napollo.

Forum było także okazją do zaprezentowania projektów będących w zaawansowanym stopniu realizacji oraz tych zupełnie nowych – ich komercjalizacja rozpoczęła się właśnie na Forum. Centra Zakupów, których pomysłodawcą jest Napollo, wkrótce powstaną w kolejnych miastach, m.in. w Tarnowskich Górach i Żorach na Śląsku.

– Obiekty typu convenience, działające pod szyldem Centrum Zakupów, będą miały charakter śródmiejski i zostaną zlokalizowane w miastach do 100 tys. mieszkańców lub w centrach dużych osiedli mieszkaniowych. Będą to zarówno parki handlowe powyżej 3 tys. mkw., jak i kameralne galerie do 20 tys. mkw. Po przeprowadzonych podczas Forum rozmowach z potencjalnymi najemcami już dzisiaj możemy powiedzieć, że tego typu format został bardzo dobrze przyjęty. Myślę, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu  – dodała Justyna Bergmann.

Przypomnijmy: Centrum Zakupów Tarnowskie Góry to kameralny budynek, który ma 13 tys. mkw. – w tym powierzchnia najmu to 8,2 tys. mkw. Na trzech kondygnacjach centrum znajdzie się ok. 45 lokali.

Z kolei Centrum Zakupów Żory to galeria handlowa o powierzchni najmu 15 tys. mkw. Łącznie znajdzie się tu ok. 60 najemców, którzy zajmą powierzchnię od ok. 30 mkw. do 1,5 tys. mkw.  Planowany termin otwarcia Centrum Zakupów Żory to 2016 rok.

Ponadto Napollo planuje jeszcze w tym roku rozpoczęcie budowy m.in. Centrum Zakupów w Świdniku i  w Sochaczewie.