Cinema City
Cinema City

Atrium European Real Estate, inwestor centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie, podpisał umowę z operatorem kinowym Cinema City. Najemca zajmie ponad 2,5 tys. mkw. powierzchni na pierwszym piętrze centrum.

Cinema City w Atrium Felicity zaoferuje 9 sal kinowych, wszystkie przystosowane do projekcji cyfrowej i cyfrowej 3D. Poziom komercjalizacji centrum, którego otwarcie zaplanowano na 20 marca 2014 roku, wynosi ponad 98 proc.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy obecni w tak obiecującym projekcie. Zawsze wierzymy, że jednym z kluczowych aktywów Cinema City są bardzo dobre relacje z czołowymi deweloperami w regionie i bez wątpienia Atrium znajduje się w tej czołówce. Nowa umowa jest dla nas kolejnym krokiem w realizacji strategii rozwoju rynku kinowego i tworzenia dla naszych klientów najlepszego sposobu na film – powiedział Moshe (Mooky) Greidinger, prezes Cinema City International.

Cinema City wzbogaciło ofertę spędzania wolnego czasu w Atrium Felicity. Klienci będą mogli również skorzystać z sali zabaw Jupi Park czy klubu fitness. W centrum znajdzie się także strefa kawiarni i restauracji, gdzie będzie można zjeść i odpocząć. Strefa ta zajmuje blisko 2 tys. mkw. powierzchni, a klienci mogą wybierać z oferty m.in.: Erbil Kebab, Salad Story, Pizza Dominium, Ichiban Sushi, Ichiban Wok, Restauracji Cleopatra, Olimp, KFC, lodziarni Grycan, La Piazza – Bar Cafe Gelateria, Cukierni Sowa (Cukiernia Ambasador), You & Me Caffe czy RedBerry.

Atrium Felicity będzie centrum regionalnym. Powierzchnia najmu galerii wynosi 75 tys. mkw. Aktualne informacje o realizacji inwestycji dostępne są na stronie internetowej centrum – www.atrium-felicity.pl, na której również dzięki podglądowi z kamer można na bieżąco śledzić postępy z placu budowy. W grudniu 2013 roku wystartował również profil centrum: Facebook.com/AtriumFelicity. W ciągu kilku pierwszych tygodni funkcjonowania polubiło go ponad 4,3 tys. osób.

Cinema City International jest trzecim największym operatorem kin w Europie i największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka ma podpisane umowy na kolejne 37 multipleksów, które będą oferować około 390 nowych ekranów. W 2013 roku Cinema City sprzedała 37,4 mln biletów w 7 krajach – 3,0 proc. więcej w porównaniu do 2012.