Usługa „Zarezerwuj i Odbierz” jest dostępna w sklepach sieci RTV EURO AGD od grudnia 2013 roku. Chociaż sieć oszczędnie dzieli się informacjami na temat nowej usługi, cieszy się ona uznaniem konsumentów. Mimo stosunkowo krótkiego okresu funkcjonowania usługi, zyskała ona już nagrodę e-Konsumenta w konkursie e-Commerce Polska Awards 2013.

Wprowadzenie usługi poprzedzono badaniem rynku i oczekiwań konsumenta. „Usługa „Zarezerwuj i odbierz” była przez nas testowana od jakiegoś czasu i stopniowo wprowadzana do systemu. Od grudnia jest już dostępna w sklepach w całej Polsce.” – mówi Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu RTV EURO AGD.

Nowa usługa jest kolejnym krokiem RTV EURO AGD w stronę modelu wielokanałowego, okrzykniętego przez autorytety branży e-commerce trendem przyszłości. „Nasze długoletnie doświadczenia pokazują, że rynek offline i online znakomicie się uzupełniają a my szukamy coraz to nowych rozwiązań aby ten obszar działalności doskonalić. Staramy się wykorzystywać wszelkie okazje które niesie ze sobą możliwość łączenia tych dwóch kanałów sprzedaży, co jest naturalne dla sieci która ma największe udziały w sprzedaży w swojej branży zarówno w sklepach tradycyjnych jak i w internecie.” – tłumaczy Tomasz Siedlecki.

Według kierownictwa sieci nowa usługa zyskuje uznanie konsumentów głównie ze względu na oszczędność czasu oraz oferowaną wygodę. „Klienci wykorzystując możliwości zakupów w Internecie poszukują różnych korzyści: najważniejsza z nich to wygoda i oszczędność czasu. Usługa „Zarezerwuj i Odbierz” odpowiada na to właśnie zapotrzebowanie.” – wyjaśnia Tomasz Siedlecki. „Teraz wystarczy przez internet sprawdzić czy dany przedmiot jest w sklepowym magazynie oraz jeśli jest zarezerwować go i mieć pewność, że będzie gotowy kiedy po niego pojedziemy” – dodaje.

RTV Euro AGD jest ogólnopolską siecią detaliczną oferującą sprzęt audio-wideo, sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy i inny sprzęt komputerowy, sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz akcesoria.