Respublika
Respublika

Ukraińskie centrum handlowo-rozrywkowe Respublika podpisało umowy najmu z hiszpańską grupą modową Inditex. O nowym obiekcie powstającym w Kijowie mówili podczas Shopping Center Forum przedstawiciele DTZ z Ukrainy.

Sklepy Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home w centrum Respublika w Kijowie zajmą łącznie 6,3 tys. mkw. powierzchni.

– Po raz pierwszy Grupa Inditex będzie reprezentować tak dużą liczbę swoich brandów w jednym centrum handlowo-rozrywkowym. Obecność lidera detalicznego znanego na całym świecie oznacza, że projekt cieszy się dużym zainteresowaniem – powiedziała Kravtsova Elena, Head of commercialization department Megapoliszhytlobud LLC.

Nie tylko znane i obecne już na ukraińskim rynku brandy Inditex otworzą swoje sklepy w Respublice. – Po raz pierwszy na Ukrainie zadebiutuje marka Zara Home – dodała Kravtsova Elena.

Jak powiedziała podczas Shopping Center Forum 2014 Winter Edition Nataliya Mykolaychuk, Director Retail Agency and Consultancy, DTZ Ukraina, potencjał rynku ukraińskiego jest duży nawet w obliczu oznak kryzysu ekonomicznego i relatywnie niższego dochodu na osobę.

– Obecnie w 6  miastach o populacji łącznej 8 mln mieszkańców znajduje się ponad 3 mln mkw. powierzchni handlowej. Z tej liczby około 1,3 mln znajduje się w Kijowie – powiedziała Nataliya Mykolaychuk.

Przypomnijmy: planowany termin otwarcia centrum Respublika to październik 2014 roku. Obiekt ma blisko 300 tys. mkw. powierzchni, w tym 135 tys. mkw. powierzchni najmu. W kompleksie znajdzie się 450 sklepów i ponad 50 punktów gastronomicznych.

Centrum Respublika budowane jest przez K.A.N. Development, a Megapoliszhilstroi jest inwestorem projektu. Pracownie Chapman & Taylor i Archimatika (Kijów) są odpowiedzialne za projekt architektoniczny budynku, K.A.N. jest generalnym wykonawcą, a UTG odpowiada za wynajem obiektu.

Wśród najemców centrum są m.in. Auchan (16 tys. mkw. powierzchni) , Multiplex, Sport Life, Mango i Sport Master, Marc O’Polo, Ecco, Timberland, Clarks i Armani Jeans.