Sklep H&M
Sklep H&M

Sieć odzieżowa H&M wynajęła ponad 1,7 tys. mkw. powierzchni handlowej w Galerii Neptun budowanej w Starogardzie Gdańskim. Dewelopera w negocjacjach z najemcą reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.

– Salon H&M w Galerii Neptun zajmie lokal dwukondygnacyjny. Będzie to największy sklep odzieżowy w obiekcie oraz jednocześnie pierwszy salon H&M w Starogardzie Gdańskim. Salon będzie zrealizowany według najnowszej aranżacji i zaoferuje klientom pełną gamę produktów marki – powiedziała Justyna Bartosz, starszy negocjator, dział powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Budowa obiektu rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie ok. 24 tys. mkw., a zasięg inwestycji jest szacowany na około 195 tys. osób.

Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun sp. z o. o. sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o. o.

Szwedzka sieć odzieżowa H&M (Hennes & Mauritz) prowadzi działalność w 53 krajach na terenie całego świata, będąc jednym z liderów rynku wielkoformatowych marek modowych. Sieć otworzyła swój pierwszy sklep w 1947 roku. Oprócz H&M (w tym H&M Home) do firmy należą również marki: COS, Monki, Weekday, Cheap Monday i & Other Stories. Pierwszy sklep H&M w Polsce powstał w 2003 roku. Obecnie firma sprzedaje swoje produkty w 123 lokalach na terenie całego kraju. W Polsce znajduje się również centralny magazyn H&M na Europę Środkową.