zloty

Podczas gdy globalny zasięg internetu stale rośnie, klienci Stripe zyskują coraz to nowe możliwości dokonywania transferów pieniężnych, niezależnie od lokalizacji i waluty. Od 11 lutego 2014 roku system płatności Stripe obsługuje 135 różnych walut, w tym polski złoty. Obecnie portfel firmy obejmuje łącznie 139 walut.

Firmy takie jak DailyMotion z Paryża, HubSpot z Bostonu czy Shopify z Ottawy oferują usługi i produkty, które zdobywają popularność wykraczającą daleko poza rynki lokalne, zyskując uznanie na skalę globalną. Korzystanie z systemu płatności obsługującego przewalutowanie transferu pieniężnego zdaje się być w tej sytuacji konieczne. Rozwiązanie proponowane przez Stripe wymaga jedynie włączenia wybranych walut do API sklepu online – dzięki temu kwoty wpłacane przez klientów trafiają do e-detalistów w ich ojczystej walucie. Według Stripe, całkowity koszt takiej transakcji to 2% kwoty, na jaką opiewa transfer.

„Zlokalizowane pod kątem walutowym ceny zwiększają liczbę klientów decydujących się na zakup – eliminują one wątpliwości klientów związane z przewalutowaniem opłaty” – czytamy na blogu Stripe. Z punktu widzenia użytkownika, kupujący będzie miał jasność co do kwoty, którą będzie musiał zapłacić, ponieważ będzie ona wyświetlana w walucie lokalnej, z której korzysta na co dzień.

Zaledwie tydzień przed wprowadzeniem nowych walut do portfolio firmy, Stripe pozyskał inwestycję o łącznej wysokości 80 milionów dolarów. Teraz startup jest wyceniany na 1,75 miliarda dolarów. Rozwój firmy rozpoczął się w sierpniu 2013 roku, kiedy firma zadebiutowała na rynku europejskim, oferując swoje usługi w Wielkiej Brytanii. Następnie, jeszcze w tym samym tygodniu, uruchomiono wersję beta usługi w Niemczech. Obecnie wersje testowe serwisu dostępne są w Belgii, Finlandii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Hiszpanii i Australii. Na początku 2014 roku Stripe otworzył swój program testowy dla wszystkich posiadających konto beta w systemie firmy. Obecnie usługa jest w pełni dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Irlandii.

Stripe to firma specjalizująca się w usługach obejmujących internetowe transfery pieniężne z przewalutowaniem, założona przez braci Patricka i Johna Collisonów. Obecnie wśród inwestorów Stripe znajdują się firmy takie jak Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, General Catalyst Partners, Redpoint Ventures, SV Angel, a także założyciele platformy PayPal – Peter Thiel i Elon Musk.