Comess Group – hiszpańska grupa gastronomiczna i właściciel 5 brandów: Lizarran, Cantina Mariachi, Pasta City, Rock&Ribs i China Boom – otworzy pierwszy lokal w Polsce.

Pierwsza w Polsce restauracja grupy Comess, skupiająca marki gastronomiczne reprezentujące kuchnie z całego świata, pojawi się w Poznaniu. Wynajmie w Poznań City Center lokal o powierzchni blisko 500 mkw., w którym swoje dania serwować będą: Lizarran – hiszpańska kuchnia tapas, Cantina Mariachi – kuchnia meksykańska,  Pasta City – kuchnia włoska, oraz Rock&Ribs – kuchnia amerykańska. Lokal będzie się mieścił na poziomie +2 galerii, w bezpośrednim sąsiedztwie większej z dwóch stref gastronomicznych. Otwarcie planowane jest w marcu.

Restauracje Cantina Mariachi, Lazzaran, Pasta City i Rock&Ribs będą pierwszymi w Polsce placówkami franczyzowymi grupy Comess.

Sieć jest rozwijana głównie na zasadach franczyzy. Umowy z franczyzobiorcami są podpisywane najczęściej na 10 lat. Lokale Lizarran mają od 90 do 225 mkw. powierzchni, Cantina Mariachi oraz Pasta City 170 -250 mkw., Rock&Ribs 200 – 300 mkw., a China Boom – 150–250 mkw. Opłata wstępna za przystąpienie do sieci to dla brandów Cantina Mariachi, Pasta City, Rock&Ribs i China Boom 24 tys. euro, dla brandu Lizarran – od 20–35 tys. euro.

Comess Group jest obecna w 23 krajach, a plan ekspansji firmy zakłada otwieranie miesięcznie jednego lokalu. Obecnie w ramach sieci działa około 300 placówek na całym świecie (m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Andorze , Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA, Chile i Maroko).

Otwarte 25 października 2013 Poznań City Center dysponuje 250 sklepami i 2 strefami foodcourt na 60 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz parkingiem na blisko 1,5 tys. samochodów.