Magda Dąbska, dyrektor marketingu, członek zarządu Smyk sp. z o.o.

Sieć sklepów Smyk, oferująca produkty dla dzieci, została wyróżniona tytułem SCF Children’s Retailer of the Year w konkursie Retailers’ Awards organizowanym podczas Shopping Center Forum 2014.

– Cieszymy się, że Smyk po raz kolejny zdobył uznanie w oczach specjalistów i liderów branży – to dla nas ważne wyróżnienie i potwierdzenie słuszności kierunku naszego rozwoju – skomentował Marek Janeczko, COO, członek zarządu Grupy Smyk.

– Wyróżnienie to niemal zbiegło się w czasie z otwarciem  naszego 100. salonu w Polsce i jest doskonałym ukoronowaniem wszystkich naszych dotychczasowych osiągnięć. Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim współtworzącym sukces Smyka, a w szczególności naszym klientom oraz pracownikom Grupy Smyk – podkreślił Marek Janeczko.

Dzięki dynamicznemu wzrostowi liczby sklepów w ostatnich kilku latach Smyk utrzymuje pozycję lidera branży dziecięcej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Rok 2013 to dla sieci kolejny rok dynamicznej ekspansji, której tempo od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie. W Polsce sklepy Smyk pojawiły się w 15 kolejnych lokalizacjach. Ponadto otwarty został pierwszy sklep w Czechach, trzy kolejne w Rosji, jeden w Turcji oraz jeden w Rumunii. Przełomowym wydarzeniem w rozwoju firmy było otwarcie 100. sklepu w Polsce, który mieści się przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Nagrodę w imieniu firmy odebrała Magda Dąbska, dyrektor marketingu, członek zarządu Smyk sp. z o. o.

Gala wręczenia nagród Retailers’ Awards stanowiła punkt kulminacyjny programu Shopping Center Forum 2014, które jest największym spotkaniem uczestników rynku centrów handlowych w regionie CEE. Nagrodę przyznało niezależne jury, w skład którego weszli szefowie działów retail renomowanych agencji, takich jak: CBRE, Colliers International,  BOIG, DTZ Polska, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle oraz Mallson.