Galeria Ostrowiec

Fundusz Fprop Opportunities, którego w 76,2 proc. właścicielem jest londyńska firma First Property Group, kupił Galerię Ostrowiec zlokalizowaną w Ostrowcu Świętokrzyskim na południu Polski.

Fprop Opportunities nabył obiekt od funduszu USS Fprop Managed Property Porfolio zarządzanego przez First Property Asset Management.

Fprop Opportunities zapłacił za nieruchomość 4,27 mln euro, ale ostateczna kwota zostanie ustalona w ciągu najbliższych tygodni. Obiekt jest zadłużony na 17,2 mln euro, a jego roczny przychód netto wynosi około 2,05 mln euro. Średni okres najmu lokali w centrum wynosi około 6 lat.

Galeria Ostrowiec to jedyne centrum handlowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obiekt obecnie dysponuje 15 tys. mkw. powierzchni najmu. Operatorem spożywczym w centrum jest hipermarket Tesco. W Galerii Ostrowiec znajdują się 54 sklepy o zróżnicowanych branżach, w tym 5 lokali gastronomicznych oraz kawiarnia i ponad 20 stoisk handlowo-usługowych zlokalizowanych na pasażach centrum. Wśród najemców obiektu są m.in.: Reserved, Cropp Town, Top Secret, Wojas, RTV Euro AGD, Monnari, Apart, CCC, Deichmann, Jysk, House, Triumph, Rossmann, City Sport, Vision Express. Parking pomieści ponad 800 samochodów.

Galeria Ostrowiec jest zlokalizowana w centrum miasta, pomiędzy dwiema głównymi ulicami – Mickiewicza i Żeromskiego, oraz na krawędzi pięknego Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie galerii zlokalizowany jest market budowlany Castorama oraz pływalnie Rawszczyzna.

Budowę centrum rozpoczęto w 2005 roku na zlecenie inwestora Polimeni International sp z o.o., które realizowane było przez generalnego wykonawcę Budimex Dromex SA, otwarcie nastąpiło 24 listopada 2005; w listopadzie 2006 nowym właścicielem Galerii Ostrowiec została brytyjska spółka USS Fprop.