Komputronik S.A. uruchomił rosyjskojęzyczny sklep internetowy www.komputronik.ru, który ułatwi zakupy osobom porozumiewającym się w języku rosyjskim.

Oferta w www.komputronik.ru jest dostosowana do specyfiki wschodniego rynku. Komputery sprzedawane są bez systemu, można więc na nich łatwo zainstalować oprogramowanie w odpowiedniej wersji językowej – białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej. W ofercie są też zestawy naklejek na klawiaturę z cyrylicą itp.

komputronik_ru

Komputronik prowadzi obecnie również trzy dedykowane wyspecjalizowane agencyjne punkty obsługi klientów rosyjskojęzycznych (przy przejściach granicznych w Terespolu i Medyce oraz w Bartoszycach), w których można odebrać zakupiony sprzęt. Dodatkowo klienci rosyjskojęzyczni są obsługiwani również w sklepach Komputronik w Białymstoku, Kuźnicy, Ełku, Suwałkach, Olsztynie oraz w Białej Podlaskiej.

Klienci zza wschodniej granicy będą obsługiwani przez rosyjskojęzycznych doradców – zarówno e-mailowo, jak i telefonicznie – na każdym etapie realizacji zamówienia, od wyboru produktu, poprzez obsługę, aż do jego odbioru w salonie. Dodatkowo, wszystkie sklepy Komputronik są przygotowane do obsługi Tax free z pełnym zwrotem VAT.

„Jest nam miło poinformować, że zgodnie z zapowiedziami uruchomiliśmy właśnie stronę internetową www.komputronik.ru, która znacznie ułatwi dokonywanie zakupów naszym rosyjskojęzycznym klientom. Zakupy są zwykle odbierane przez klientów osobiście, ponieważ w ten sposób istnieje możliwość odliczenia podatku VAT i uniknięcia dodatkowych podatków granicznych przez klientów dokonujących zakupy na potrzeby gospodarstwa domowego – taka transakcja może być wtedy nawet 30% tańsza niż wysyłka zagraniczna.” – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A. „Dlatego też zdecydowaliśmy się na otwarcie wyspecjalizowanych agencji do obsługi klientów rosyjskojęzycznych przy głównych przejściach granicznych na naszej wschodniej granicy, w których klienci mogą bez problemów odebrać swoje zamówienia. Są oni obsługiwani również w naszych sklepach m.in. w Białymstoku, Suwałkach oraz w Białej Podlaskiej.”

Komputronik SA działa od 17 lat, jest dostawcą sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów elektronicznych, a także produktów AGD i RTV. Sieć sprzedaży składa się z około 220 salonów. W internetowym sklepie Komputronik.pl zrealizowano dotąd ponad 2 miliony zamówień . Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1500 nowości produktowych. W ofercie Komputronik SA znajduje się 45 000 produktów około 700 różnych marek.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Komputronik Biznes, Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, Activa, Log Systems, Contanisimo Limited a także czeska spółka K24. Komputronik S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.