Komputronik.ru

Komputronik SA, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, kontynuuje swoje działania związane z udostępnieniem rosyjskojęzycznym klientom możliwości zakupów w swoich sklepach.

Spółka uruchomiła właśnie rosyjskojęzyczny sklep internetowy www.komputronik.ru, który znacznie ułatwi zakupy osobom porozumiewającym się w języku rosyjskim. Oferta w www.komputronik.ru jest dostosowana do oczekiwań nowej grupy klientów (np. komputery sprzedawane są bez systemu, na których można z łatwością zainstalować oprogramowanie w odpowiedniej wersji językowej – białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej; zestawy naklejek na klawiaturę z cyrylicą itp.).

Komputronik prowadzi obecnie również 3 dedykowane, wyspecjalizowane agencyjne punkty obsługi klientów rosyjskojęzycznych (przy przejściach granicznych w Terespolu i Medyce oraz w Bartoszycach), w których można odebrać zakupiony sprzęt. Dodatkowo klienci rosyjskojęzyczni są obsługiwani również w sklepach Komputronik w Białymstoku, Kuźnicy, Ełku, Suwałkach, Olsztynie oraz w Białej Podlaskiej.

Klienci zza wschodniej granicy mają zapewnione wsparcie rosyjskojęzycznych doradców – zarówno e-mailowe, jak i telefonicznie – na każdym etapie realizacji zamówienia, od wyboru produktu, poprzez obsługę, aż do jego odbioru w salonie. Dodatkowo, wszystkie sklepy Komputronik są przygotowane do obsługi Tax Free z pełnym zwrotem VAT.

– Jest nam miło poinformować, że zgodnie z zapowiedziami uruchomiliśmy właśnie stronę internetową www.komputronik.ru, która znacznie ułatwi dokonywanie zakupów naszym rosyjskojęzycznym klientom. Zakupy są zwykle odbierane przez klientów osobiście, ponieważ w ten sposób istnieje możliwość odliczenia podatku VAT i uniknięcia dodatkowych podatków granicznych przez klientów dokonujących zakupy na potrzeby gospodarstwa domowego – taka transakcja może być wtedy nawet 30 proc. tańsza niż wysyłka zagraniczna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na otwarcie wyspecjalizowanych agencji do obsługi klientów rosyjskojęzycznych przy głównych przejściach granicznych na naszej wschodniej granicy, w których klienci mogą bez problemów odebrać swoje zamówienia. Są oni obsługiwani również w naszych sklepach m.in. w Białymstoku, Suwałkach oraz w Białej Podlaskiej – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Spółka Komputronik SA stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 mln zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Komputronik Biznes, Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, Activa, Log Systems, Contanisimo Limited, a także czeska spółka K24.

Komputronik SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.