Galeria Handlowa Turzyn w Szczecinie

Firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana zarządcą 5 centrów handlowych należących do funduszu Episo 3 zarządzanego przez Tristan Capital Partners. Łączna powierzchnia najmu obiektów to 66,3 tys. mkw.

Galerie, którymi zajmować się będzie Dział Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield, to: Park Handlowy Arena w Gliwicach, Centrum Handlowe Borek we Wrocławiu, Centrum Handlowe Dąbrówka w Katowicach, Galeria Handlowa Turzyn w Szczecinie oraz Park Handlowy Zakopianka w Krakowie.

Obiekty zostały nabyte w październiku 2013 roku przez fundusz Episo 3, zarządzany przez Tristan Capital Partners. Sprzedającym była spółka Charter Hall Retail REIT. Przejęcie zarządzania budynków od obecnego zarządcy ma nastąpić w drugim kwartale 2014 r.

– Cieszymy się, że kolejne centra handlowe dołączają do portfolio nieruchomości zarządzanych przez Cushman & Wakefield. Obiekty należące do funduszu zlokalizowane są w dużych miastach, mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz stałe grono klientów. Ponadto są to galerie z dużym potencjałem. Wykorzystując doświadczenie naszego zespołu w sektorze nieruchomości handlowych, poprzez aktywne zarządzanie chcemy zadbać o wysoki wskaźnik odwiedzalności, który będzie pozytywnie wpływał na obroty najemców i zapewni stały dochód właścicielowi obiektu – powiedziała Aneta Rogowicz-Gała, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Tristan Capital Partners jest firmą specjalizującą się w realizacji strategii inwestycyjnych w nieruchomości komercyjne na rzecz podmiotów publicznych i prywatnych na terenie całej Europy. Zarządza portfolio funduszy o różnym stopniu ryzyka (core-plus, value-added/opportunistic). W jego skład wchodzą fundusze Curzon Capital Partners III European Property Investors, LP, European Property Investors Special Opportunities oraz Episo 3. Tristan Capital Partners, poprzez sieć biur w Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Dusseldorfie, Barcelonie oraz Warszawie, zarządza aktywami o łącznej wartości przekraczającej 3,5 mld euro.