Wojciech Smyk, Vice President w BlackRock

W następstwie przejęcia w październiku 2013 roku MGPA przez BlackRock Wojciech Smyk objął stanowisko Vice President w BlackRock. Wojciech Smyk odpowiada obecnie za zarządzanie aktywami oraz poszukiwanie możliwości rozwoju firmy w Polsce w ramach działalności BlackRock na rynku nieruchomości.

Nowy Vice President odpowiada za zarządzanie aktywami BlackRock w Polsce (biurowiec Rondo 1 w Warszawie, CH Karolinka w Opolu oraz CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej) oraz poszukiwanie możliwości rozwoju firmy w ramach działalności BlackRock na rynku nieruchomości.

Wojciech Smyk ma siedmioletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych oraz inwestycyjnej. Jest absolwentem dwóch kierunków Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również tytuł Certified Commercial Investment Member (CCIM).

Przed dołączeniem do zespołu BlackRock (wcześniej MGPA) Wojciech Smyk pracował w Ernst & Young Real Estate w Warszawie.

BlackRock to grupa specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami, zarządzaniu ryzykiem oraz świadczeniu usług doradczych dla klientów instytucjonalnych i komercyjnych na całym świecie. Na dzień 31 grudnia 2013 roku łączna wartość aktywów zarządzanych przez BlackRock wyniosła 4,324 bln dolarów. BlackRock oferuje kompleksowe usługi obejmujące m.in. rachunki wydzielone, fundusze wzajemne, iShares® (fundusze EFT) oraz inne narzędzia zbiorowego inwestowania. Firma świadczy też usługi w zakresie zarządzania ryzykiem oraz doradztwa dla inwestorów instytucjonalnych w ramach BlackRock Solutions®. Siedziba BlackRock mieści się w Nowym Jorku. Na dzień 31 grudnia 2013 roku firma zatrudniała około 11,4 tys. pracowników w ponad 30 krajach i działała na kluczowych rynkach, w tym w Ameryce Północnej i Południowej, w Europie, Azji, Australii, na Środkowym Wschodzie oraz w Afryce.