Zielona cyberrewolucja nadchodzi wielkimi krokami. Brytyjczycy przykładający dużą wagę do wyglądu swoich ogrodów będą mogli zamówić do domu produkty wybrane spośród ponad tysiąca różnych roślin oraz narzędzi ogrodowych, znajdujących się w sklepie internetowym homebase.co.uk.

Strona domowa sklepu Homebase nie skupia się jedynie na części transakcyjnej – można na niej znaleźć ponad 50 klipów wideo, które pomogą rozwiązać nawet najbardziej skomplikowany problem ogrodniczy. „Nasze internetowe centrum ogrodowe jest krokiem milowym dla branży. Chcemy pokazać, jak istotnym medium jest internet, zwłaszcza w kontekście przemysłu ogrodowego. Coraz więcej Brytyjczyków korzysta w sieci aby znaleźć, obejrzeć lub kupić produkty ogrodnicze. Szukają także porady w kwestii prac ogrodniczych, takich jak wykładanie nawozu ,naprawianie dziur w murawie czy serwisu kosiarki” – mówi Matthew Compton, odpowiedzialny w Homegarden za dział ogrodniczy. Teraz, dzięki naszej ofercie zawierającej setki produktów oraz klipów wideo z poradami, nasi klienci mogą zaplanować wszelkie prace ogrodnicze i wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Oczywiście mogą je zamówić prosto do domu albo, zależnie od preferencji, odebrać w jednym z naszych sklepów stacjonarnych” – dodaje.

W ofercie Homebase znajdzie się ponad 500 różnych gatunków roślin należących do 21 rodzajów. Produkty będą dostępne w internecie od kwietnia. Według zapewnień kierownictwa firmy, produkty będzie można odebrać także w systemie click-and collect.

Homebase jest wiodącym detalistą z branży domowo-remontowej. Sklep oferuje szeroki zakres produktów z różnych kategorii. Oferta witryny www.homebase.co.uk to ponad 38 tys. artykułów, które można zamówić z dostawą do domu. Dodatkowo, firma oferuje wynajem specjalistycznych narzędzi, usługi projektowe oraz wirtualne centrum porad.