Kolekcja Reserved

Firma LPP realizuje plan dynamicznej ekspansji w krajach regionu CEE. Szczególnie prężnie rozwija się sieć salonów marki Reserved na terenie Rosji. Jak zapowiedzieli w rozmowie z Retailnet przedstawiciele firmy LPP, w 2014 roku łącznie zostaną otwarte 23 sklepy w tym kraju.

Obecnie w Rosji działa 100 sklepów marki Reserved, w których poza kolekcją dla kobiet i mężczyzn znajdują się działy marki Reserved Kids. Setna placówka sieci została otwarta na początku bieżącego roku w Centrum Handlowym Kristall w miejscowości Tiumeń w Rosji. Salon własny otwarty przez spółkę LPP zajął powierzchnię 1112 mkw. i znalazł się w otoczeniu takich marek, jak Pull & Bear, Bershka, Adidas, Zara czy Guess.

Kolejne sklepy w Rosji również zostaną otwarte na terenie centrów handlowych. Dwa sklepy własne brandu LPP zostaną otwarte w marcu w Moskwie w CH Moskvorechie oraz w Murmańsku w CH Sievernoje Nagornoje. Kolejne sklepy rozpoczną działalność w kwietniu w Mytiszczi w galerii Krasnyj Kit, w Moskwie w CH Vesna, w Tomsku w CH Izumrudnyj Gorod, a także w Magnitogorsku w galerii Kontynent.

Z początkiem maja 2014 roku zostanie otwarty także salon własny marki Reserved w miejscowości Kazań w centrum handlowym Tandem.

Reserved jest jednym z najszybciej rozwijających się polskich brandów na rosyjskim rynku. Na koniec 2013 roku sieć salonów marki w Rosji wynosiła 99, a w Polsce 234. Łącznie na świecie Reserved posiada 434 sklepy (dane na dzień 31 grudnia 2013 roku). Do grupy LPP poza marką Reserved należą także inne popularne marki odzieżowe: House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Produkty marki Reserved poza salonami stacjonarnymi można nabyć także za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego.