Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK
Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju w TK Development

– Podpisaliśmy kontrakt z generalnym wykonawcą i wynajęliśmy 13 tys. mkw. – tak Jarosław Lipiński podsumowuje ostatni rok pracy nad inwestycją TK Development w Jeleniej Górze.

Podczas lutowej edycji Shopping Center Forum 2014 deweloper TK Development miał okazję zaprezentować postępy w procesie komercjalizacji i przypomnieć kilka znaczących faktów z przebiegu prac nad Nowym Rynkiem w Jeleniej Górze.

– Zbliżamy się do poziomu 55 proc. wynajmu powierzchni handlowej, co oznacza, że przez rok wynajęliśmy 13 tys. mkw. centrum handlowego Nowy Rynek, a sklepy, które na tej powierzchni powstaną, zaoferują asortyment głównie z sektora „fashion”. Nowy Rynek to zatem jedyne takie centrum handlowe w Jeleniej Górze, gdzie w jednym miejscu spotkają się wszystkie najważniejsze marki odzieżowe.

– Równie dużym zainteresowaniem podczas SCF 2014 cieszył się projekt rozbudowy istniejącego centrum handlowego CK61 przy Al. Krakowskiej w Warszawie. Mamy tutaj do czynienia z ciekawym, ale i odważnym projektem, wykorzystującym ogromny potencjał miejsca rozpoznawalnego przez klienta, z dogodnym dojazdem i wypracowaną marką. Liczne zapytania i pozytywne oceny na temat rozbudowy CK61 tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że ten warszawski projekt to dla najemców ważny punkt na mapie rozwoju biznesu.

Stoisko TK Development
Stoisko TK Development

– Zimowa edycja Shopping Center Forum 2014 była dla TK Development platformą licznych i konstruktywnych rozmów w zakresie prezentowanych projektów: Nowy Rynek w Jeleniej Górze oraz CK61 w Warszawie. Rozmowy prowadzone na stoisku TK Development mogę ocenić jako obiecujące, a o ich zakończeniu będziemy informować w niedługim czasie – dodał Jarosław. Lipiński.