Obecnie Immofinanz Group realizuje w Polsce m.in. CH Tarasy Zamkowe
Obecnie Immofinanz Group realizuje w Polsce m.in. CH Tarasy Zamkowe

Jednym z wystawców zimowej edycji Shopping Center Poland 2014 była firma Immofinanz. Firma zdecydowała się zaprezentować uczestnikom swoje najnowsze projekty realizowane w Polsce – Tarasy Zamkowe oraz sieć parków handlowych Stop.Shop.

– Ponieważ ugruntowane kontakty z międzynarodowymi sieciami handlowymi i partnerami na poszczególnych rynkach są niezwykle istotne dla branży nieruchomości, po raz kolejny zdecydowaliśmy się na udział w Shopping Center Forum. Spotkanie to bowiem oferuje doskonałą okazję do wymiany poglądów i informacji o nowych projektach, jak również pozwala podtrzymać ważne kontakty – podsumowuje udział w SCF 2014 WE Christian Chini, Head of Development Poland firmy Immofinanz.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć raz jeszcze w tym wydarzeniu, spotkać się z naszymi najemcami. Ponadto, co ważne, podczas Forum udało nam się zdobyć nowych potencjalnych klientów. Nasz prestiżowy projekt Tarasy Zamkowe w Lubinie, nasz najnowszy projekt w Stalowej Woli, czy też rozbudowa naszej sieci parków handlowych Stop.Shop. w Polsce, były głównymi tematami poruszanymi podczas rozmów na naszym stoisku – dodaje Christian Chini.

Tarasy Zamkowe w Lublinie powstają w centrum miasta w pobliżu zabytkowego zamku. Prace budowlane przy obiekcie rozpoczęły się w październiku 2012 roku, a rok później wmurowany został kamień węgielny. Otwarcie obiektu jest planowane na ostatni kwartał 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 95 mln euro (398 mln zł).

W Tarasach Zamkowych klienci będą mogli zrobić zakupy w 150 sklepach, a ponadto znajdą się w nim 3 restauracje oraz liczne kawiarnie i bistro. Całkowity teren obiektu to 105 tys. mkw., w czym zawierać się będzie 38 tys. mkw. powierzchni najmu i 1,4 tys. miejsc parkingowych na trzech poziomach.

Jesienią 2013 roku Immofinanz rozpoczął swój kolejny projekt w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce. Dotyczy on budowy centrum handlowego o powierzchni wynajmu ok. 30 tys. mkw. w Stalowej Woli. Zakładany koszt tej inwestycji wynosi 50 mln euro. Prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszej połowie 2014 roku, a ich zakończenie planowane jest na pierwszą połowę roku 2015. Nowe centrum handlowe będzie realizowane wspólnie z partnerem, firmą Acteeum Group, która posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku handlowym (udziały: 86 proc. Immofinanz Group, 14 proc. Acteeum Group).

Immofinanz Group kontynuuje też ekspansję swojej sieci parków handlowych Stop.Shop. Immofinanz rozszerza aktualnie swój portfel parków handlowych w Polsce. W listopadzie 2013 roku otwarto drugi polski Stop.Shop., tym razem w Mławie. W pierwszej połowie bieżącego roku planowane jest kolejne otwarcie – w miejscowości Kętrzyn. Immofinanz ma w planach otwarcie w Polsce w najbliższych latach kolejnych dziesięciu Stop.Shop-ów.