CH Wola Park

– W 2013 roku wolumen transakcji w sektorze handlowym w Polsce wyniósł około 1,4 mld euro. W tym roku spodziewamy się, że będzie porównywalny do zeszłorocznego lub nieco niższy. Wśród projektów, które w 2014 roku prawdopodobnie zmienią właściciela, jest m.in. Plac Unii w Warszawie – powiedział portalowi Retailnet Michał Stępień, starszy konsultant w Dziale Badań i Doradztwa Savills.

– Wśród większych centrów handlowych, które zmieniły właściciela w zeszłym roku, znalazły się: Silesia City Center w Katowicach, Wola Park w Warszawie, Galeria Kazimierz w Krakowie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Złote Tarasy (udział 23 proc.) w Warszawie, Galeria Leszno, portfel Charter Hall obejmujący centra: Zakopianka w Krakowie, Borek we Wrocławiu, Arena w Gliwicach, Turzyn w Szczecinie, Dąbrówka w Katowicach, portfel Echo Investment: CH Echo Piotrków Trybunalski, CH Echo Radom, CH Echo Tarnów, a także Galeria Orkana w Lublinie.

– Obecnie nieruchomościami handlowymi w Polsce interesują przede wszystkim fundusze i inwestorów pochodzących z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Natomiast stopy zwrotu dla najlepszych nieruchomości handlowych kształtują się na poziomie 5,75 proc. dla najlepszych centrów handlowych w Warszawie i 6 proc. dla najlepszych centrów w miastach regionalnych – dodał Michał Stępień.

Savills to globalna spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami, notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Posiada międzynarodową sieć ponad 500 biur i przedstawicielstw w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie.