Rossmann

Sieć drogerii Rossmann uruchomiła mobilną aplikację swojej strony internetowej. Narzędzie ułatwia zakupy oraz umożliwia dostęp do najświeższych informacji promocyjnych drogerii Rossmann.

Dzięki aplikacji klienci m.in. dowiedzą się o nowych promocjach oraz specjalnych akcjach kuponowych drogerii Rossmann. Ponadto znajdą opinie o nowościach kosmetycznych i asortymencie Rossmanna oraz otrzymają dostęp do wirtualnej karty programu Rossnę!, co oznacza, że nie będzie już konieczności okazywania karty przy zakupach.

Nowa aplikacja umożliwia także przeczytanie nowych artykułów w magazynie „Skarb”, pozwala stworzyć indywidualną listę zakupów, udostępni udział w konkursach oraz wskaże najbliższą drogerię Rossmann w okolicy.

Darmową aplikację można pobrać bezpośrednio na telefon ze sklepu Google Play lub App Store. Po jej zainstalowaniu na tapecie telefonu pojawi się ikona Rossmann. Po jej kliknięciu otworzy się aplikacja mobilna Rossmann.

Użytkownicy aplikacji będą mieli dostęp do dodatkowych promocji Rossmann w zakładce e-Kupony. Kuponów w związku z tym nie trzeba będzie już drukować i okazywać przy zakupie. Wystarczy, że kasjerka zeskanuje z telefonu „Twój kod”, do którego przypisane są specjalne rabaty. Każdy użytkownik ma zatem swój unikalny kupon w postaci QR kodu.

Aplikacja umożliwia także śledzenie na bieżąco nowości kosmetycznych. W łatwy sposób można je przejrzeć oraz poznać zapowiedzi produktów, które dopiero pojawią się w drogeriach Rossmann. Ponadto będzie można przeczytać wiele opinii, które pomogą wybrać odpowiedni produkt.

Wszystko prezentowane jest w bardzo przystępny sposób. Wchodząc w produkt, użytkownik widzi wszystkie opinie wraz z ich oceną w postaci gwiazdek (może dzięki temu ocenić ich przydatność) oraz dokładny opis produktu i cenę.

Rossmann prowadzi obecnie sieć ponad 850 sklepów. Na polskim rynku marka pojawiła się w 1993 roku. Ubiegły rok zamknęła obrotami wynoszącymi 5 mld 670 mln zł.