Versace Collection

Od marca 2014 kolekcje Versace,  jednego z najbardziej prestiżowych domów mody na świecie, będą dostępne w warszawskim Klifie. W centrum handlowym zostanie otwarty salon oferujący linię Versace Collection, która proponuje ubrania „ready to wear”, łączące najnowsze trendy z klasyczną elegancją.

W ofercie salonu znajdującego się na parterze Domu Mody Klif znajdzie się kolekcja damska i męska. Sklep zajmie powierzchnię 100 mkw. Butik znajdzie się w sąsiedztwie salonów marek Lacoste oraz Notabene.

Versace Collection w najnowszej kolekcji proponuje dla kobiet przede wszystkim bogaty wybór sukienek. Marka stawia na różnorodność fasonów, materiałów i wzorów. Wśród nich są m.in. modele pokryte plecionymi motywami, ćwiekami oraz ręcznie malowanymi nadrukami imitującymi skórę pytona. Oferta Versace Collection dla panów to odzież typu casual.

Obecnie w Polsce działa kilka salonów Versace Collection. Znajdują się one w najbardziej prestiżowych centrach handlowych na terenie naszego kraju. Butiki Versace Collection znajdują się w Galerii Mokotów w Warszawie, Starym Browarze w Poznaniu, Centrum Handlowym Silesia City Center w Katowicach oraz w Galerii Krakowskiej. Tylko w samej Europie działa około 35 salonów Versace Collection. Mieszczą się one głownie w stolicach i największych miastach, w tym m.in. w Berlinie, Atenach, Madrycie, Moskwie czy Wiedniu.

Pierwsza kolekcja Versace Collection została wprowadzona na rynek w 1991 roku. Na początku marka oferowała tylko męską odzież i koncentrowała się na rozwoju wyłącznie na rynku amerykańskim, gdzie odniosła duży sukces. Sukcesywnie otwierano salony w innych krajach. W 2009 roku Donatella Versace, główna projektantka domu mody, zdecydowała się stworzyć pierwszą kolekcję dla kobiet z linii Versace Collection. Marka należy do firmy Versace SpA.