Wizualizacja Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja

Budowa Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi wkroczyła w kolejny etap. Na trzeciej kondygnacji, najwyższej w galerii handlowej, zaczęły się prace przy konstrukcji stropu. Na poziomie 0 wznoszone są sześciometrowej wysokości ściany zewnętrzne, a na -1 powstają pierwsze wewnętrzne. Wykonawca prowadzi prace budowlane zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM.

Sukcesja jest budowana przy al. Politechniki 5, w pobliżu ścisłego centrum miasta, obok kampusu Politechniki Łódzkiej, Międzynarodowych Targów Łódzkich i nowego osiedla mieszkaniowego. Na ponad 46 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się galeria handlowa z food courtem oraz strefa rozrywkowo-rekreacyjna (9-salowy multipleks Helios, największy w kraju klub Pure Jatomi Fitness i dwupoziomowa kręgielnia). Dwupoziomowy parking pomieści ponad 1 tys. aut.

Wśród głównych najemców galerii handlowej są m.in. supermarket Piotr i Paweł, elektromarket Avans, drogeria Rossmann, pierwszy w Łodzi sklep z odzieżą i sprzętem sportowym Sports Direct oraz dwupoziomowe salony odzieżowe H&M i Reserved. Ofertę modową wzbogacą sklepy Carry, Top Secret, Mohito, Cropp, House, Sinsay i Pako Lorente. Komercjalizację prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu, inwestora. Trwają zaawansowane negocjacje z kolejnymi sieciami.

Sukcesja będzie też w pełni „zielonym’’ centrum handlowym, jedynym tego typu obiektem w regionie z certyfikatem BREEAM. „Zielone” centra handlowe są wciąż rzadkością na polskim rynku. Poza przyczynianiem się do ochrony środowiska energooszczędne rozwiązania mają też niebagatelne znacznie właśnie dla najemców, oznaczają bowiem niższe koszty operacyjne, czyli czysty zysk. A to argument nie do przecenienia.

Obiekt będzie oddany do użytku w 2015 roku.