W  lutym 2014 roku sieć 5.10.15., oferująca ubrania dla dzieci, uruchomiła trzy zagraniczne serwisy sklepu internetowego 51015kids.eu. Dzięki temu zakupy produktów 5.10.15, można realizować na terenie całej Unii Europejskiej.

„Zamówienia można składać w języku angielskim, niemieckim i czeskim. Przełączenia pomiędzy wersjami językowymi dokonywane są po kliknięciu we flagę oraz wybór waluty. System płatności obsługiwany jest poprzez PayU (dla klientów, którzy posiadają konto złotówkowe) oraz PayPal, obsługujący waluty zagraniczne i karty płatnicze. Wysyłka realizowana jest za pomocą kuriera, w ciągu 3– 5 dni roboczych, w zależności od kraju dostawy – powiedział Marek Czupryna, prezes zarządu Komex SA, spółki, która jest właścicielem sieci.

5_10_15

Produkty oferowane w sklepie internetowym są dostępne są w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na produkty dla niemowlaków, dziewczynek i chłopców. Dodatkową zakładką są akcesoria. Klienci e-sklepu mają także możliwość zakupu towarów z kategorii promocja, sprzedawanych w obniżonych cenach. Na stronie e-sklepu można podejrzeć także najpopularniejsze, czyli najczęściej kupowane produkty.

Zamówienia w sklepie internetowym sieci można składać 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Zamówienia przyjmowane są do realizacji w dni robocze, w godzinach od 8 do 16. Sklep w odpowiedzi na zamówienie klienta niezwłocznie wysyła do niego wiadomość elektroniczną z potwierdzeniem otrzymania zamówienia i przyjęciem go do realizacji, bądź informację o braku możliwości jego realizacji.

Strona e-sklepu jest zintegrowana z Facebookiem. Spółka wysyła do swoich klientów także newsletter z aktualną propozycją dostępnych towarów, promocji, nowych kolekcji.