Carrefour Sochaczew

Carrefour Polska po raz kolejny obecny będzie na Shopping Center Forum w charakterze wystawcy.

– Wydarzenie to jest niezwykle istotne dla branży handlowej, stąd też udział w nim na stałe wpisał się już do naszego kalendarza. To doskonała okazja, by zarówno podtrzymać relacje z istniejącymi  partnerami biznesowymi,  jak również nawiązać nowe kontakty, które mają szanse w przyszłości zaowocować  długoletnią i efektywną współpracą – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Ronan Martin, wiceprezes Carrefour Polska.

Podczas zeszłorocznej edycji Forum Carrefour Polska po raz pierwszy przedstawił cały portfel swoich nieruchomości oraz wszystkie formaty handlowe, które są realizowane pod jego szyldem. Obecnie w portfelu firmy znajdują się hipermarkety, supermarkety, sklepy franczyzowe oraz centra handlowe. Carrefour obecny jest w całej Polsce, oferując sprofilowaną ofertę handlową i biznesową w zależności od regionu kraju. Jest również jedyną w Polsce siecią multiformatową, która posiada doświadczenie zarówno jako deweloper i zarządca centrów handlowych, jak również ich główny najemca, operując w formacie hiper- i supermarketowym. Tak szerokie spektrum jest jedynym z czynników gwarantujących stabilną pozycję na rynku handlowym.

Podczas ostatniego Forum firma zapowiedziała również nowe projekty deweloperskie planowane w takich miastach, jak: Gdańsk, Sochaczew i Olsztyn.

– Bieżący rok zapowiada się dla Carrefour Polska wyjątkowo intensywnie. Planowane jest rozpoczęcie dwóch istotnych projektów handlowych. Pierwszym z ich jest budowa nowoczesnego retail parku Sonata Park w Sochaczewie, drugim natomiast – rozbudowa i modernizacja CH Morena w Gdańsku. Sonata Park w Sochaczewie, której powierzchnia docelowo wyniesie 6 tys.  mkw. GLA, to wyjątkowy projekt, charakteryzujący się nie tylko doskonałą lokalizacją, ale przede wszystkim bardzo ciekawą ofertą handlową. Oparta jest ona na wiodących markach odzieżowych, wśród których znajdują się brandy nieobecne do tej pory w tym regionie. Drugim niezwykle istotnym przedsięwzięciem jest rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy CH Morena w Gdańsku. Pierwsza faza, w wyniku której powstanie dodatkowe 2 tys. mkw. GLA, rozpocznie się już w połowie  tego roku – poinformował Ronan Martin.

Jednocześnie Carrefour Polska będzie prowadził kilka mniejszych modernizacji m.in. obiektu w Olsztynie oraz kontynuował  remodeling swoich hipermarketów w wybranych lokalizacjach.

Carrefour Polska swój pierwszy hipermarket otworzył w 1997 roku w Łodzi. Obecnie, pod szyldem Carrefour w Polsce działa ponad 600 sklepów w różnych formatach. Są to: hiper- i supermarkety oraz sklepy franczyzowe: minimarket i convenience. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą centrów handlowych, skupionych w dużych i średnich miastach. Ofertę handlową sklepów uzupełniają stacje paliw.

Przedstawiciele Carrefour będą obecni przy stoisku 4.11 podczas Shopping Center Forum Fall Edition. Forum odbędzie się 17–18 września 2014 roku w Warszawie. Więcej szczegółów o Forum TUTAJ.