SkyCash dla Helios

Aplikację, która pozwala kupować i rezerwować bilety do wszystkich kin sieci Helios w Polsce, przygotował system płatności mobilnych SkyCash.

Aplikację można pobrać w Google Play oraz App Store. Rozwiązanie umożliwia także przeglądanie repertuaru, oglądanie zwiastunów filmów i samodzielny wybór miejsc na sali.

W celu dokonania rezerwacji biletów wystarczy wybrać jeden z dostępnych tytułów, a następnie określić godzinę seansu oraz miejsca na sali. Podobnie wygląda proces ich zakupu, który jest realizowany przy użyciu podłączanej do systemu karty płatniczej.

Zarówno zarezerwowane, jak i zakupione bilety są automatycznie zapisywane w telefonie. Dzięki temu w każdej chwili można sprawdzić wszystkie potrzebne informacje, takie jak numer sali, rząd, rodzaj zniżki czy numer rezerwacji. Z rozwiązania mogą korzystać klienci wszystkich 32 kin sieci Helios w całej Polsce.

Aplikacja pozwala również szybko zapoznać się z opisami i zwiastunami filmów oraz wygenerować widok sali i samodzielnie wybrać najlepsze miejsca. Jej dodatkowym wyróżnikiem jest prosty w obsłudze system rezerwacji biletów, który nie wymaga wchodzenia na stronę internetową kina i każdorazowego podawania danych osobowych.

Obsługiwana przez SkyCash aplikacja Kino Helios to wygodny sposób na kupowanie biletów bez konieczności stania w długich kolejkach do kas. Po dotarciu do kina można od razu udać się w kierunku sali, okazując obsłudze ekran telefonu z biletem zapisanym w postaci fotokodu.

Bezpłatna aplikacja Kino Helios działa w telefonach pracujących pod kontrolą systemów Android oraz iOS. Żeby móc kupować i rezerwować bilety, należy przejść jednorazowy proces rejestracji lub zalogować się przy pomocy danych dostępowych do SkyCash. Nie jest to jednak potrzebne do korzystania z podstawowych funkcji aplikacji, jak przeglądanie repertuaru i opisów wyświetlanych filmów. Kartę służącą do płatności za bilety można w każdej chwili dodać z poziomu komórki. Program umożliwia też automatyczne korzystanie z kart zarejestrowanych w SkyCash i posiada wszelkie wymagane mechanizmy zabezpieczające dla transakcji kartami płatniczymi w aplikacjach mobilnych.

Właścicielem sieci kin Helios jest Helios SA. Obecnie w ramach sieci działają 32 obiekty zlokalizowane w małej i średniej wielkości miastach. Spółka przygotowuje także nowe inwestycje, m.in. w Siedlacach i Kaliszu (Galeria Amber).